LogD, İstanbul’da başladığı Milk Run Yönetim Sistemi operasyon süreçlerine ve üretmiş olduğu kutuların kullanım ağına İzmir ve Bursa'dan sonra Ankara’yı da dahil etti. Şirket, operasyon ağına yeni yatırımlar yaparak lokasyon ve hizmet ağını genişlettiğini, böylece dağıtım ve takip hizmeti sunan çok kanallı Milk Run Yönetim Sistemi’ne geçen markaların Türkiye’de 24 şehirde yeşil ve sürdürülebilir lojistiği kullanmaya başladıklarını duyurdu.

LogD, geri dönüştürülmüş materyalleri kullanarak ve özel olarak ürettiği Milk Run katlanabilir kutuları sayesinde, tüketilen tek kullanımlık karton koli ve sarf malzemelerin kullanımının azaltılmasını sağlıyor. Çevre dostu yeşil lojistik yaparak ağaçların kesilmesini engelleyen ve şirketlere ekonomik çözümler sunan LogD’nin Türkiye’deki operasyon ağı hızla büyüyor. 

LogD, yeni lokasyon ve marka anlaşmaları ile birlikte toplam katlanabilir kutu sayısında da üretim artışına gitti. Şirket, sürdürülebilir ve katlanabilir kutularının adedinin artması ile birlikte taşıma ve depolama dahil olmak üzere bölgeselden ulusal operasyona geçtiğini duyurdu. 

LogD hizmet verdiği şehir sayısını önümüzdeki 3 ay içinde %100 büyüme sağlayarak Türkiye’deki operasyonlarını daha da genişletmeyi ve 2023 yılında 325 milyon kilogram karbon ayak izini azaltmayı planlıyor.

LogD Kurucu ve Yöneticisi Seyhan Gülhan, "Milk Run Yönetim Sistemi’nin Türkiye çapında genişlemesi, LogD için lojistikte yeşil tedarik zinciri dönüşümü ve yeniden dizaynı açısından bir büyüme önceliği olmuştur. Türkiye çapında ağımızı genişletmek, lojistik tedarik zincirinde yenilikçi, sürdürülebilir, döngüsel ekonomi çözümlerini sunarak işbirliği içinde olduğumuz markalar için hizmet seviyemizi daha da artırmamızı sağlayacaktır." dedi. 

2021 yılında kurulan LogD, saha testlerini tamamlayarak 2022 Ekim ayında Milk Run kutularının üretimi ve dağıtımında perakende sektöründe faaliyet vermeye başladı. Kısa sürede sektör çeşitliliğini ve faaliyet alanlarını genişleterek 24 şehirde hizmet verdiğini duyuran LogD, Altınyıldız Classics, Beymen, English Home, KİP, Dagi, Defacto, DS Damat, Koton, Ramsey, Yargıcı, Jimmy Key, Teknosa gibi Türkiye’nin ve Dünyanın en önemli markalarıyla yaptıkları işbirlikleri sonucu marka sayısının 2022’nin son çeyreğinde 12’ye yükseldiğini ve yeni işbirlikleri çalışmalarının devam ettiğini belirtti