Kompakt tasarımları sayesinde en dar alanlarda bile kolay ve hızlı manevra yapabilen transplatler, bu sayede depoda taşıma işlemlerini hızlandırarak, intralojistik operasyonlarda zaman kazandırıyor.

Sağlam şasisi ve güçlendirilmiş çatalları sayesinde, modele bağlı olarak 2 tona kadar olan yükleri rahatlıkla taşıyabiliyor. Merkezi ve alçak konumlandırılmış kumanda kolu, ekipmanın manevra kabiliyetini artırırken, isteğe bağlı olarak sunulan orantısal hız kontrolü, kumanda kolu açısına göre sürüş hızını otomatik olarak azaltarak, gerek operatör gerekse yüklerin güvenliğini artırıyor. 

Ergonomik Tasarım

T14 – T20 model yaya kumandalı elektrikli transpaletler, konfor ve kullanım kolaylığı için tasarlandı. Alçak konumlandırılmış kumanda kolu, yük merkezine yakın olması sebebiyle operatörün yükü daha rahat taşımasını sağlarken aynı zamanda ekipmanın manevra kabiliyetini artıyor.

Buna ilave olarak ergonomik kumanda kolundaki tüm kontroller her iki elle de kolayca erişilebilir ve rahat olduğu kadar hassas bir kullanım sağlıyor. Özellikle daha sessiz bir hidrolik pompa ile donatılan T14 – T20 model yaya kumandalı elektrikli transpaletler, konutların altındaki süpermarketlere veya zincir marketlere sabah çok erken veya geceleyin çok saatlerde ürün teslimatı sırasında konut sahiplerine rahatsızlık vermemesi için operasyon sırasında daha sessiz olabilmesi için optimize edildi.

Çalışma saati sayacı, bakım programı, hata kodu ve akü şarj seviyesi göstergesine sahip çok işlevli ekran, operatörün dikkatini dağıtmadan her zaman tüm önemli bilgilere hakim olmasını sağlıyor.

 

Artırılmış Güvenlik Özellikleri Sayesinde Artan Verim

T14 – T20 model yaya kumandalı transpaletlerin tasarımı operatör güvenliğini artırıyor. Alçak şasi eteği ayakları korurken, uzun, alçak konumlandırılmış kumanda kolu, operatörün çalışma sırasında transpaletle arasında her zaman yeterli güvenlik mesafesini korumasını sağlıyor.

Ayrıca ergonomik kumanda başlığı sayesinde operatörün eli operasyon sırasında her daim korunuyor. Kumanda kolundaki kelebek butonu serbest bırakıldığında veya sürüş yönünü değiştirildiğinde, ekipman otomatik olarak frenleme yapıyor, buna ek olarak otomatik park freni ise eğimlerde istem dışı kaymayı önlüyor. Operasyon sırasında operatör kumanda kolu arasında sıkıştırma tehlikesiyle karşı karşıya kalırsa, kumanda kolundaki göbek butonu ile ekipmanı durdurabilir. Bu da operatörün ve yükün güvenliğine katkı sağlıyor.

 

İsteğe bağlı Lityum İyon enerji çözümü

Yeni model T14-T20 yaya kumandalı elektrikli transpaletler isteğe bağlı olarak Li-İYON aküyle de donatılabiliyor. Özellikle ara şarja elverişli Li-İYON aküler, ekipmanın kısa molalar sırasında bile şarj edilerek çalışmaya hazır hale getirilmesine imkan veriyor. Ekipmanda görev yapan Lityum iyon akü çalışma süresini operasyonun özelliklerine bağlı olmak şartıyla 3 saate kadar uzatabiliyor.