Treyler sektöründe uzun süredir faaliyet gösteren Krone Treyler'in de içinde bulundu Krone Group'un sahibi olan Bernard Krone hayatını kaybetti. Krone, bir süre önce hastanmıştı ve tedavi görüyordu. 

BERNARD KRONE İSMİ 3. NESİL İLE DEVAM EDİYOR

Krone ailesinde erkek çocuklara Bernard ismi veriliyor ve şirket Bernard Krone'ler tarafından 3 nesildir yönetiliyor. 

İkinci nesil olarak babası Bernard Krone'den görevi devralan Bernard Krone önemli başarılara imza attı. Şirketi bir süredir oğlu Bernard Krone yönetiyordu. 

KRONE GRUBU HAKKINDA

Her şeyin başlangıcı: 1906 yılında demirci ustası Bernard Krone ve eşi Anna'ya miras olarak küçük bir çiftlik ve Spelle'de bir konuk evi kaldı. Bu nedenle Bernard Krone'nin 1897 yılından beri demirci olarak çalıştığı Ochtrup'tan ayrılıp Spelle'ye taşındılar. Anna Krone küçük çiftlik ve konuk evi ile ilgilenirken Bernard Krone de Spelle'de bir küçük bir demirci atölyesi kurdu. Sanatındaki becerisi kısa sürede etraftan duyuldu ve bu nedenle çok kısa bir süre içerisinde sadece Spelle'deki çiftçiler değil, çevre köylerden de insanlar müşterileri arasında yer almaya başladı.

İkinci nesil de bu alandaki yeteneğini ve ciddi orandaki yenilikçi gücünü kanıtladı ve büyük bir hızla kendi konstrüksiyonlarını sunmaya başladı. Bu sırada sipariş durumu öylesine iyiydi ki, Spelle'deki fabrikanın kapasiteleri yeterli gelmemeye başladı.

Bu nedenle 1963 yılında Werlte'de bir arazi satın alınarak buraya ikinci bir tesis kuruldu. KRONE burada öncelikle tarımda kullanılan römorkların, platform araçlarının ve damperli römorkların üretimine başladı. Tarımda kullanılan römorkların satışlarının gerilemesi nedeniyle 1970 yılında Werlte fabrikasındaki üretimi karayolu taşımacılığında kullanılan römork ve dorselere yönlendirme kararı alınmıştır. Üretim uzmanlığı ve dorseler ile ilgili satın alma know-how'u zaten mevcuttu ve karayolu taşımacılığında kullanılan araç ve taşıma kasaları ile ilgili pazar çok hareketliydi. Bu şekilde ikinci ana faaliyet alanı oluştu - ticari araç üretimi.

Artık şirketin yönetimini dördüncü nesil devir aldı, ancak KRONE değerleri sarsılmaz bir şekilde belirlenmiş durumda: Müşteri, çalışanlar, şirket. Tam da bu sıralamayla.

10 YILDIR TÜRKİYE'DE ÜRETİM YAPIYOR

2012 yılı sonundan beri Krone Tire fabrikasında Türkiye pazarı ve Türkiye etrafında bulunan pazarlar için treyler üretimi gerçekleştirilmektedir. Bu fabrikanın kapasitesi 10.000 birimlik bir yıllık üretimi kapsamaktadır, yatırım hacmi yaklaşık olarak 40 milyon Euro seviyesindedir. Krone'nin Tire tesisinde güncel olarak 250'den fazla çalışan istihdam edilmektedir, bunlar Profi Liner ve Mega Liner serisi araçların üretimini gerçekleştirmektedir.