Dacia'nın en büyük bayilerinden Koçasalanlar Motorlu Araçlar, ilgiyle takip edilen Daci'nın yeni aracı Jogger için özel bir basın test sürüşü organize etti. Yeni araç konfor ve güvenlik özellikleriyle oldukça iddialı. 7 kişilik olan araç özellikle geniş ailelerin ilk tercihi olacak gibi görünüyor.  Boyutları, kabin genişliği, bagaj kapasitesi gibi özellikleriyle oldukça başarılı olan araç, biraz SUV, biraz MPV izleri barındırıyor. Arka koltuklar katlandığında toplam 1807 metreküp bagaj hacmi sunan araç istenildiğinde bir ticari araca da dönüşebiliyor.

Koçaslanlar Motorlu Araçlar'ın İnegöl'deki merkezinde yapılan etkinliğe; Koçaslanlar Holding Yönetim Kurulu Başkanı Mahmut Koçaslan, Yönetim Kurulu Üyesi Muhsin Koçaslan, Koçaslanlar Motorlu Araçlar Genel Müdürü Didem Aras, Satış Müdürü Dinçer Kılıç, Servis Müdürü Ercan Şahinkaya, Koçaslanlar Holding Kurumsal İletişim Sorumlusu Burak Yıldız katıldı. 

KOÇASLAN: “MÜŞTERİNİN YANINDAYIZ”

Son dönemde yaptığı yatırımlarla adını sıkça duyuran Koçaslanlar Holding, hizmet ağını genişletmeye devam ediyor. Şirket Koçaslanlar Motorlu Araçlar bayiliği ile Dacia'ya hizmet veriyor.  Koçaslanlar Holding Yönetim Kurulu Başkanı Mahmut Koçaslan test sürüşü öncesi basın mensuplarına yaptığı açıklamada, heyecan verici, iddialı tasarımı ile Jogger’ın tasarımının son derece güçlü ve sıra dışı olduğunu belirterek sunduğu konfor ve sürüş dinamikleriyle ciddi pazar payına sahip olacağını söyledi. Koçaslan ayrıca Dacia Koçaslanlar Plaza olarak Jogger’ın satışa sunulmasından dolayı son derece heyecanlı oldukları ve Koçaslanlar Motorlu Araçlar olarak satış ve satış sonrası hizmetlerinde üstün kalite ile her daim müşterilerinin yanında olduklarını belirterek misafirlerine katılımdan olayı teşekkür etti. Dacia Jogger’dan bahseden Koçaslan, “Dacia Jogger tasarım, test, üretim ve tanıtım aşamasında mükemmeliyeti hedefliyor. Bizler de Koçaslanlar Motorlu Araçlar olarak İnegöl’de bulunan plazamızda müşteri memnuniyetini birinci sırada tutmaya devam edeceğiz.” şeklinde konuştu.

ARAS: SUNDUĞU FONKSİYONLARLA GENİŞ AİLELERİ CEZBEDECEK

Koçaslanlar Motorlu Araçlar Genel Müdürü Didem Aras,  Jogger'in oldukça fonksiyonel bir araç olduğunun altını çizerek aracın sunduğu rahatlık, güvenlik ve konfor özelliklerine vurgu yaptı. Jogger'ın 7 kişilik olması ve ulaşılabilir olması nedeniyle birçok aileye hitap edeceğini aktaran Aras, araçla ilgili şu bilgileri verdi: “Dacia, özellikle son yıllarda gerek tasarım, gerek donanım gerekse teknoloji olarak büyük hamleler yaptı ve otomobil piyasasında adından sık sık bahsettiriyor. MPV sınıfında uzun süredir büyük bir merak ile beklenen Jogger, sonunda ülkemizde satışa sunuldu. TCe 110 bg ve TCe 100 bg ECO-G ile iki farklı motor seçenekle karşımıza çıkan Jogger, güçlü ve ekonomik bir çizgide durmakta. Ağırlığı hafifletmek için alüminyum motor bloğu kullanılan Jogger’ın 110 bg versiyonu üç silindirli benzin enjeksiyona sahip. Tüm yeni teknolojileri sayesinde yakıt tasarrufu yüzde 30’a çıkarken, 1000 kilometreye kadar çıkabilen menzili bulunmakta. 0-100’e hızlanması 10.5 saniyede tamamlanırken ortalama yakıt tüketimi 5.7 litre olarak dikkat çeken Jogger, sınıfının standartlarını belirleyecek.” dedi. 

“ÜST DÜZEY BİR OTOMOBİL DENEYİMİ SUNUYOR”

Yeni Dacia Jogger’in baştan sona modernize edilen tasarımından bahseden Aras, “Jogger’ın tasarımına bakıldığında ilk dikkatimizi çeken unsur yeni Dacia logosu ile bezenmiş geniş ön ızgarası oluyor. Geniş çamurlukları ile oldukça kaslı bir yapıya bürünürken ön kısımda yeni logoyu çift sıra şeritler takip ettiğini görmekteyiz. 16” siyah alaşım jantlar ve köpekbalığı anteniyle birlikte gelen Jogger’ın ön ve arka tamponlarında bulunan koruma kızakları ve yerden 200 mm yüksekliği ile ise Jogger’ın arazi yeteneklerini belli eden unsurlardan birkaçı. Ayrıca modüler tavan barları 80 kilograma kadar port bagaj, bisiklet ve kayak takımları yüklerini taşınabiliyor. Dacia Jogger tüm bu özellikleri ve fazlasıyla kullanıcılarına üst düzey bir otomobil deneyimi sunuyor.” diye konuştu. Jogger’ın multimedya sisteminde son teknolojinin kullanıldığının altını çizen Aras, “Dacia Jogger, yüksek performans ve verimlilik değerlerine sahip motoru ve şanzımanının yanı sıra, kullanıcı için oldukça pratik son teknoloji donanımlar ile donatıldı. Yeni Dacia Jogger’ın iç mekanında Radyo, MP3, USB ve Bluetooth mevcut. Bunun yanı sıra Media Control sistemi, Media Display and Media Nav ve 8″lik dokunmatik ekran bulunmakta. Jogger’ın bu versiyonu ile birlikte ilerleyen zamanlarda hibrit motorlu versiyonunu da yollarda göreceğiz. Dacia Jogger’ile keyifli sürüşler yapacağınızı düşünmekteyiz.” şeklinde konuştu. 

İLGİ ÇEKİCİ TASARIM

Dış tasarımında sundduğu fonksiyonel özelliklerinin taşıyan Dacia Jogger, geniş ön ızgaradaki yeni amblemiyle dikkat çekiyor.  Geniş çamurluklar köşelere kadar uzanıyor.  Oldukça kaslı bir yapıya sahip olan araç belirgin olan çizgileriyle güçlü bir duruş sergiliyor. Ön tarafta gündüz ve kısa farlarda LED teknolojisi kullanılmış. Çamurluk korumaları arazi araçlarını andırıyor. 

GENİŞ VE RAHAT BİR İÇ MEKAN

Araca bindiğinizde sizi geniş ve rahat bur kabin karşılıyor. Dacia logosunun yer aldığı aydınlatmalı kumandalara sahip direksiyon tasarımı da dikkat çekiyor.  Jogger’ın iç mekândaki kalite algısını yukarı taşıyan  ön panel boyunca uzanan tekstil bir şerit bulunuyor. Erişimi kolay dijital klima ve sürüş destek kumandaları ise ergonomik bir şekilde bu şeridin altına dizilmiş. Aynı kumaş, ön kapı panellerinde de kullanılıyor ve koltuk döşemeleriyle uyum sağlıyor. Şık havalandırma kanalları, bu tasarım bütünlüğünü tamamlıyor. 8 inç dokunmatik multimedya ekranı ve hemen yanında konumlandırılan USB girişi, telefonu şarj etmek ya da veri bağlantısı için kullanılıyor. Isıtmalı ön koltukların da bulunduğu araçta, geniş bir saklanama alanı da mevcut. 

4,55 m uzunluğu, 2,90 m’lik uzun aks mesafesi ve 1,78 m genişliği, Jogger’ı ferah ve fonksiyonel bir iç hacme kavuşturuyor. 1,63 m’lik yüksekliği sayesinde omuz ve baş mesafesini artırarak konforlu bir yolculuk imkânı sunuyor. Yetişkinlere yönelik gerçek 7 koltuk düzeni, arkadan öne doğru çeşitli konfigürasyonlarla kullanılarak bagaj kullanımını maksimuma çıkarırken, 7 yetişkinin rahat bir şekilde seyahat etmesine olanak veriyor.

Üçüncü sıra koltuklar 1/2 oranında, ikinci sıra koltuklar ise 2/3-1/3 oranında katlanabiliyor. 7 kişilik yaşam alanıyla geniş aile ve kalabalık yaşamların günden güne değişen gereksinimlerini doğrudan karşılayan Jogger, tüm koltuklar katlandığında sunduğu 1807 litrelik bagaj hacmiyle yükleme yapılmak istendiğinde de kendini doğru bir adres olarak tanımlıyor.

TURBO GÜCÜ LPG TASARRUFU

Dacia Jogger, TCe 110 bg  ve TCe 100 bg ECO-G (Benzin+LPG) olmak üzere iki farklı motor tipiyle sunuluyor. Daha düşük ağırlık için alüminyum motor bloğu kullanılan yeni 1.0 litre (999cc) TCe 110 bg motor, üç silindirli ve direkt benzin enjeksiyonuna sahip. 6 ileri manuel şanzımanla kombinlenen en güçlü Jogger motoru TCe 110 bg, maksimum 200 Nm tork değeri sunarken, söz konusu model bu kombinasyonla 0-100 km/s hızlanmasını 10,5 saniyede tamamlıyor. Ortalama yakıt tüketimi ise 5.7 l/100 km olarak karşımıza çıkıyor.