Proje kapsamında üretilecek olan balistik korumalı Derman 8x8 üzeri 12.000 litre balistik sızdırmazlık korumalı tanker üstyapısına sahip araçlar, Türk Silahlı Kuvvetleri'nin ihtiyaçlarına uygun olarak tasarlandı ve üretilecek. İmza töreni, 27 Temmuz 2023 tarihinde, IDEF fuar alanında ulusal ve uluslararası basın önünde gerçekleştirildi. Cumhurbaşkanlığı Savunma Sanayi Başkanı Prof. Dr. Haluk Görgün, Cumhurbaşkanlığı Savunma Sanayi Başkan Yardımcısı Mustafa Murat Şeker, KKK SPPY Başkanı Tuğg. Ercan Eroğlu, Jandarma Genel Komutanlığı Lojistik Başkanı Tuğg. Ersel Özer, Koluman Holding Yönetim Kurulu Başkanı Kaan Saltık ve Koluman Otomotiv Endüstri Genel Müdürü Cengiz Adak tarafından sözleşme imzalandı.

Koluman Otomotiv Endüstri, daha önce Türk Kara Kuvvetleri Komutanlığı'nın ihtiyaçlarını karşılamak üzere geliştirdiği 8x8 Tekerlekli Konteyner Taşıyıcı Araç (DROPS) DERMAN projesini de başarıyla tamamlamıştı. DERMAN projesi, Cumhurbaşkanlığı Savunma Sanayii Başkanlığı (SSB) tarafından başlatılan önemli bir savunma projesidir.

Bu son gelişmeyle Koluman Otomotiv, savunma sanayisindeki liderliğini ve güçlü işbirliklerini bir kez daha göstermiş oluyor. Koluman Otomotiv YK Başkanı Kaan Saltık, konu hakkında yaptığı açıklamada, "Savunma Sanayi Başkanlığı ve Türk Silahlı Kuvvetleri'ne teşekkürlerimi sunuyorum. DERMAN projemizin üzerine ZIRHLI AKTAN projesi için de bize olan güveninize minnettarız. Silahlı Kuvvetlerimizin ihtiyaçlarını karşılamaya devam edeceğiz." dedi.

ASELSAN, Koluman Otomotiv ile Stratejik İşbirliği Anlaşması İmzaladı

ASELSAN, sürdürülebilir başarıyı yakalamış ve üstün performans sergilemiş firmalar arasından seçtiği Koluman Otomotiv ile Stratejik İşbirliği Anlaşması imzaladı. Anlaşma töreni, 16. Uluslararası Savunma Sanayi Fuarı-IDEF 2023 kapsamında gerçekleştirildi.

ASELSAN'ın ürün geliştirme ve maliyet iyileştirme çalışmalarına katkı sağlamayı hedefleyen stratejik işbirliği anlaşması, ASELSAN Genel Müdürü Sayın Ahmet Akyol ve Koluman Otomotiv YK Başkanı Kaan Saltık tarafından imzalandı. Törende, Koluman Otomotiv adına ilgili firma temsilcileri de yer aldı ve stratejik ortaklık belgesi gururla kabul edildi.

ASELSAN, stratejik işbirliği anlaşmalarıyla tedarik zincirindeki öncü firmaları belirleyerek, uzun vadeli ve karşılıklı fayda sağlayacak işbirlikleri oluşturmayı amaçlıyor. Bu kapsamda, daha önceki dönemlerde de birçok başarılı işbirliği gerçekleştiren Koluman Otomotiv, sektördeki üstün performansı ve kalitesi ile dikkat çekiyor.