Koçaslanlar Holding kuruluşu olan ve tescillenmiş kendi markası olan PAKCS ile 10 bin kaleme yakın orijinal, yan sanayi yedek parça ve sarf malzemelerini bünyesinde bulunduran KCS Dış Ticaret, otomobil satış sonrası pazarında dünyanın en büyük fuar serilerinden biri olan Automechanika İstanbul’a katılım sağladı. KCS Dış Ticaret Genel Müdürü Murat Turhan ve Dış Ticaret Direktörü Berna Saklıyan, fuardan elde ettikleri kazanımlar ve gelecek planları hakkında konuştu. 

KCS Dış Ticaret’in Automechanika İstanbul’dan beklentileri ve fuar sonrası bu beklentilerinden bahseden KCS Dış Ticaret Genel Müdürü Murat Turhan, “KCS Dış Ticaret olarak Automechanika İstanbul’da iki temel beklentimiz ön plandaydı: Dış ticarete yönelik firmamızı yurtdışı müşterilere tanıtmak ve PAKCS ürün ailemizi hem yurtiçi hem de yurtdışı pazarlarda gelişimini desteklemek. Automechanika İstanbul son yılların en yoğun katılımına ve ziyaretçi sayısına ulaşınca KCS Dış Ticaret olarak emeğimizin karşılığını aldık. Sadece bir evvelki yıla göre Afrika’dan gelen katılımcı sayısında düşüş vardı. Avrupa, Asya pazarlarına yönelik katılımcı sayısındaki artış, KCS Dış Ticaret standımıza yapılan ziyaretlere yansıdı. 2023 yılı özelinde değerlendirecek olursak, KCS Dış Ticaret ve diğer katılımcılar için yılın en önemli fuarını geride bıraktığımız kanaatindeyim. Automechanika fuarları arasında yapılacak bir değerlendirmede, İstanbul 2023’ün ne kadar öne çıktığını kısa süre içerisinde herkesin kolaylıkla ölçebileceğine inanıyoruz. KCS Dış Ticaret, diğer katılımcılar ve ziyaretçiler için Automechanika İstanbul 2023 anahtar konumundaydı. Birçok dış pazarda büyümemize katkı sağlayacağından eminiz.” dedi.

STANDA İLGİ BÜYÜKTÜ

Ziyaretçilerin KCS Dış Ticaret’in standına ilgisinin yüksek olduğunun altını çizen Turhan, “KCS Dış Ticaret standımızda bir evvelki yıla kıyasla iki katın üzerinde ziyaretçi ağırladık. Potansiyel müşteri portföyüne yakından baktığımızda, ziyaret yapan firmaların çoğunun Türkiye’yi ve Türk şirketlerini çözüm anahtarı olarak gördüğünü müşahade ettik. PAKCS ürün ailemiz için olası ihracat pazarlarındaki talep artışı ve hali hazırda bulunduğumuz pazarlarda müşteri memnuniyetinin tarafımıza olumlu yansımasına şahit olduk. Kısaca memnuniyetle sonuçlanan bir fuar süreci geçirmenin mutluluğunu yaşadık.” diye konuştu. 

“KATILIMIMIZI GÜÇLENDİRECEĞİZ”

KCS Dış Ticaret’in gelecek planları hakkında konuşan Turhan, “Automechanika 2022 yılında KCS Dış Ticaret olarak Automechanika’ya ilk katılımımızı gerçekleştirmiştik ve özellikle ihracata yönelik olumlu sonuçlarını hem 2022 yılı hem de 2023 yılında yaşayarak gördük. Automechanika 2023’e olan katılım ve standımıza gösterilen ilgiyi dikkate alacak olursak 2023 yılında da ihracata yönelik hacmimizin katlayarak artacağını öngörüyoruz. KCS Dış Ticaret olarak bir evvelki yıla göre yaptığımız en önemli değişiklik KCS Dış Ticaret şirketi olarak ihraç pazarlarına yönelik çalışan sayımızdaki hem nitelik hem de nicelik olarak artıştı. Bu yaklaşımın güzel sonuçlarını KCS Dış Ticaret olarak 2023 yılının ikinci yarısında alacağımıza inanıyoruz. Automechanika İstanbul 2024 için fuar alanında standımızı büyütmeyi ve katılımımızı güçlendirmeyi hedefliyoruz.” şeklinde konuştu.

PROFESYONELLER BİR ARAYA GELİYOR

Automechanika İstanbul’un sektör açısından öneminin ve kendileri için büyük bir fırsat olduğunun altını çizen KCS Dış Ticaret’in Dış Ticaret Direktörü Berna Saklıyan, “Automechanika İstanbul, otomotiv sektöründeki profesyonellerin bir araya geldiği dünyanın önde gelen bir fuar serisi olması sebebiyle firmamıza gerek yurt içi gerekse yurt dışı müşteri ve tedarikçilerimizle bir araya gelmemiz adına önemli bir platform sundu. Otomobil üreticileri, yedek parça ve aksesuar tedarikçileri, servis ekipmanı sağlayıcıları ve diğer sektör profesyonelleri için yenilikçi ürünlerin sergilendiği bir ortam sağladı. Yeni iş bağlantıları kurmak ve yeni iş fırsatları geliştirmemiz adına çok verimli ve değerli bir etkinlik oldu.” dedi.