PAKCS ile 100 bin kaleme yakın orijinal, yan sanayi yedek parça ve sarf malzemelerini bünyesinde bulunduran Koçaslanlar Holding kuruluşlarından KCS Dış Ticaret, Automechanika İstanbul’a katıldı. Transmedya’ya açıklamalarda bulunan  KCS Dış Ticaret Genel Müdürü Murat Turhan, geçtiğimiz yıl 3 kat büyüme kaydettiklerini belirterek fuarların iştahlarını artırdığını söyledi.
 

RUSYA, TÜRKİ CUMUHRİYETLER , AFRİKA VE ORTADOĞU’YA AÇILIYOR

PACS markası ile Türkiye pazarına özel ürün geliştirdiklerini ve EAC sertifikası aldıklarını kaydeden Turhan, Rusya ve Türkiye pazarlarına da bu ürünü satacaklarının bilgisini verdi.

Turhan, Rusya’daki doğal boşluğu iyi değerlendirmek istediklerini kaydetti. Bunun yanında Kuzey Afrika ve Batı Afrika pazarlarına yoğunlaştıklarını söyleyen Turhan, aynı zamanda Dubai üzerinden Ortadoğu pazarına giriş yapmayı planladıklarını anlattı.

Müşteri ihtiyaçlarını tek elden karşılayabilen bir şirket olduklarını söyleyen Turhan, “Grup şirketleri içerisinde bulunan bayiliklerimiz ticari araçların çok büyük bir kısmını kapsıyor ve müşterilerimize orijinal yedek parça tedariki yapıyoruz. Bunun yanında da kendi ürünlerimizi sunuyor olabilmemiz müşterilerimizin işini kolaylaştırıyor. Aradaki güven ilişkisi de müşteri ile aramızdaki işbirliğini destekliyor” dedi.

100 BİN ÜRÜNLÜK DEV YEDEK PARÇA TEDARİKİ

“Bayilik anlaşması içinde ticari araçlarda Renault Trucks, MAN, Isuzu, DAF ürünleri var. Bunun yanında kendi PACS ürün ailemiz var. Toplam ürün referans sayısı 100 binin üzerindedir” diyerek ellerindeki ürün çeşitliliğine dikkat çeken Turhan, “Ağır vasıtada 13 servis noktamız var. Dolayısıyla her gün çok sayıda araç servislerimize geliyor. İhtiyaçlarını karşılamak için çok adette ve büyük miktarda yedek parçayı bulundurmamız gerekiyor.” dedi. 

Turhan, varolan hedeflerini de açıkladı ve “Sadece ihracatımızı katlamak istemiyoruz, kendi yaptığımız ciroyu 3’e 4’e katlamak istiyoruz. Bunu da euro bazında yapmak istiyoruz. Bunun en iyi yolu dış pazara ulaşmak. Bugün Polanya’dan, Portekiz’den gelen müşteriler oldu. Buralar bizim için yeni pazarlar. PACS ürün ailesini planlarken, yüksek kalite uygun fiyat olarak planladık. Ürünlerimiz kalite olarak Avrupa pazarları için de yeterli ürünler. Bu nedenle Avrupa’da da yer bulacağımızı düşünüyoruz” şeklinde konuştu.