Türkiye'de hava kargo sektöründe önemli bir paya sahip olan MNG Havayolları, Amman merkezli bakım, onarım ve revizyon (MRO) sağlayıcısı Joramco ile yeni bir bakım anlaşması yaptığını duyurdu. 50 yılı aşkın tecrübesiyle Joramco, MNG Havayolları filosundaki A300 ve A330 kargo uçaklarında C bakımı ile ana iniş takımı ve motor değişimlerini gerçekleştirecek.

MNG Havayolları; Avrupa, Afrika, Uzak Doğu ve Amerika Birleşik Devletleri’ne tarifeli seferlerinin yanı sıra müşterilerine arzu ettikleri türde uçak ve kapasite hizmeti sunan charter seferleriyle de büyümesini sürdürüyor. Türkiye'de hava kargo sektöründe önemli bir paya sahip olan MNG Havayolları, filosundaki A300 ve A330 kargo uçaklarının 2023 yılının ilk çeyreğinde yapılması planlanan C bakımı ile ana iniş takımı ve motor değişimleri için Joramco ile yeni bir bakım anlaşması yaptığını duyurdu.

MNG Havayolları Genel Müdürü Ali Sedat Özkazanç, “MNG Havayolları olarak taşıma kapasitemizi her yıl arttırıyoruz. Bu başarıları sürdürülebilir kılmak için verimlilik ve operasyonel mükemmellik bizim için büyük önem taşıyor. Joramco ile tamamı Airbus olan filomuzun bakım ihtiyaçlarının karşılanması hususunda sözleşme yapmaktan mutluluk duyuyoruz. MNG Havayolları ile Joramco arasındaki işbirliğinin her iki şirkete de değer katmaya devam edeceğinden eminim dedi.

Dubai Aerospace Enterprise'ın (DAE) mühendislik kolu Joramco CEO’su Fraser Currie; “Joramco olarak, MNG Havayolları’nı tesisimizde ağırlamaktan büyük heyecan duyuyoruz. Joramco, dünya standartlarında bir MRO ve yüksek kaliteli bir hizmet sağlayıcı olarak istikrarlı bir şekilde değer kazanıyor. Kargo pazarının sürekli büyümesi nedeniyle bu yeni anlaşmanın gelecekte daha fazla işbirliği için kapı açacağını umuyoruz ve son derece rekabetçi ve cazip tekliflerimiz nedeniyle Türkiye pazarından daha fazla iş girişimi almayı dört gözle bekliyoruz.”