IVECO bayilerinin fark yaratması ve rekabette özel bir yeri olması amacıyla üretilen NexPro ürün gamının içinde aracın garanti kapsamı bittikten sonra ihtiyaç duyulabilecek her türlü yedek parça mevcut. IVECO kalitesiyle üretimi gerçekleşen NEXPro ürün gamı içinde fren disklerinden balatalara, radyatörlerden far çeşitlerine, filtrelerden süspansiyon grubuna kadar tüm parçalar mevcut.
İleri düzeyde yeni teknolojilerle üretimi gerçekleşen NexPro ürünleri, orijinal parçaları aratmayacak şekilde sektör için iddialı çözümler sunuyor ve üstün kalitesinden asla ödün vermiyor. IVECO konforunu deneyimlemiş, seçmiş tüm sürücüler için IVECO yedek parçaları ile aynı kalite ve özellikte ürünler ile çözümler sunan NexPro aynı kaliteyi daha ekonomik koşullar ile sunuyor.

Tüm bu özellikleriyle de sektöründe rakiplerini geride bırakıyor
Amaçlarının yedek parça alanında fark yaratmasını sağlamak olduğunu söyleyen IVECO Türkiye Yedek Parça Müdürü Mehmet Ayaz şunları söyledi: ‘’Genel olarak sektöre bakıldığında tercih edilecek yedek parçanın markası, güvenirliği, performansı, garanti süresi çok önemli. Bir IVECO markası olarak üretilen NexPro yedek parça ürün gamı, IVECO garantisi altında, sektöre  hem güvenilir hem de ekonomik çözümler sunuyor. Normalde yeni bir araç sattığınızda en az 2 yıllık bir garanti kapsamı zaten sağlanıyor. Fakat sonrasında ihtiyaç duyulabilecek parça değişimlerinde de seçilecek parçanın markası önemli oluyor. Seçtiğiniz marka size ne vaad ediyor.  IVECO’nun NexPro markası, IVECO’nun yetkili servis imkanları, teknik yeterlilik, garanti koşulları, sağladığı kalite güvencesi ile NexPro ürünlerinin pazardaki yerini güçlendiriyor’.’