Iveco, İzmir’de güçlenmeye devam ediyor. Meyeks Moturlu Araçlar tarafından 2.5 yıl önce yapılan tesisin açılış töreni pandemi nedeniyle bugün (6 Eylül) yapıldı. 

Iveco Asya Bölgesinden Sorumlu Başkan Yardımcısı Koray Kurşunoğlu: “Böyle güzel ve önemli bir şehirde böyle güzel bir tesisi sektörümüze kazandıran Meyeks ailesine ve personeline teşekkür ediyorum. Lojistik dünyada ve ülkemizde hızla büyüyor. Bizlerin müşterimize yakın olmamızı sağlayan Meyeks gibi iş ortaklarımızdır. Bayilerimiz bizim bel kemiğimizdir. Bayilerimizle birlikte bulunduğumuz bölgede in iyi hizmeti vermeye çalışıyoruz. Iveco’nun İzmir’de güçlü bilinirliğini yeni yatırımlarla artırıyoruz” ifadelerini kullandı. 

Kurşunoğlu: "Servis ve bayi ağımızı geliştiriyoruz ve önemli yatırımlar yapıyoruz. Pazar payımızı yüzde 9'a çıkardık ve bunu daha da geliştireceğiz. Türkiye'nin her bölgesinde ağımızı geliştiriyoruz. Müşteriler tarafından daha tercih edilebilir bir marka oluyorz. 70 servis noktasına çıkmak bizim için idealdir. Şu anda 47 servis noktamız var. 2 veya 3 yıl içinde bu sayıya alaşacağız."

Iveco Meyeks Kurusu Ortaklarından Fatih Cömert de tesisin öneminin altını çizerek tüm çalışma arkadaşları adına teşekkürlerini iletti. 

Iveco Türkiye Genel Müdürü Hakkı Işınak, yaptığı konuşmada İzmir gibi pırlanta bir şehirde pırlanta gibi bir iş ortaklığı ile çalışmaya başladıklarını belirterek, “Bizim teşkilatımızda lokomotif oldular. Sürekli yatırım halindeyiz. Son 5 senede 3.5 ton üzeri araç pazarında üçüncü sıradıyız. Bu başarı için teşkilatımıza  teşekkür ediyorum” dedi.

Meyeks Motorlu Araçlar Genel Müdürü Orhan Genel, İzmir’in Iveco açısından tarihsel bir değeri bulunduğunu belirterek, “2.5 yıl önce bayiliği aldığımızda nasıl bir sorumluluk aldığımızın bilincindeydik. İşimizin hakkını verdiğimize ve daha iyisini yapacağımıza inanıyoruz. Meyeks olarak gelecek için en iyisini yapmak için azimli olarak çalışmaya devam ediyoruz” dedi. 

Tesis açılışına katılan Bornova Belediye Başkanı Dr. Mustafa İduğ, “Bornova Belediyesi için satın aldığımız araçlardan çok memnunuz. Pazar payını artırmak çok önemlidir ve Iveco yüzde 10’a yakın pazar payına sahip. Biz İzmirliler olarak Iveco’ya elimizden gelen desteği sağlayacağız” diye konuştu. 

TESİS HAKKINDA

Meyeks Motorlu Araçlar Genel Müdürü Orhan Genel, açılış töreni sonrasında basın mensuplarına tesis hakkında bilgiler verdi: 

Yatırımın 2.5 yıl önce başladığını ancak pandemi nedeniyle açılışını bugün yaptıklarını belirten Genel, “İzmir’in tam merkezinde yer alıyoruz. Hangi arterden gelirseniz gelin 15 dakikada ulaşılabiliyor. Burayı yaparken ilk başka hafif ticari araçlara odaklanarak düşünmüştük ama çok merkezi olunca  tüm araçlar geliyor. 3.5 tondan 42 tona kadar tüm araçlara hizmet verebiliyoruz. Yedek parça, servis, satış hizmeti veriyoruz. 44 çalışanımız var. Hepsi de tecrübeliler. İşe başladığımızda yeni başlıyormuş gibi olmadık çünkü sektörde ve Iveco’da tecrübeli çalışanlarımız vardı”diye konuştu.

Tesisin 2 bin 600 metrekaresi kapalı toplam 5 bin metrekarelik alan üzerine kurulduğunu belirten Orhan Genel, Kemalpaşa’da 10 dönüm alanlık yerleri bulunduğunu ve burada bir tesis daha yapmayı düşündüklerini söyledi. Genel’in verdiği bilgiye göre burası ağır vasıtaların geçiş noktasında bulunması nedeniyle ağırlıklı olarak ağır vasıtalara hizmet verecek. Genel, bölgede Iveco’nun iyi bir pazar payına sahip olduğunun da altını çizdi ve “Bölgedeki Iveco pazar payı ağır vasıtada genel pazarın iki katı. Iveco’ya büyük bir ivme kazandırdık” dedi.