IVECO BUS kısa süre önce Lizbon’un güneyinde yer alan Setúbal Yarımadası'nda faaliyetlerini geliştiren ve yaklaşık bir milyon nüfusa hizmet veren bir yolcu taşımacılığı işletmecisi olan TST’ye 290 otobüsün teslimatı için önemli bir sözleşme imzaladı.

Bu önemli anlaşma, BlueBiz Global Parques - Parque Empresarial da Península de Setúbal tesislerinde 24 Haziran'da iki şirket, resmi makamlar ve medya temsilcilerinin yanı sıra diğer konukların da hazır bulunduğu bir etkinlikte resmileştirildi.

IVECO BUS ve TST kısa süre önce 7 yıllık bir süreci kapsayan önemli bir sözleşme imzaladı. 1 Temmuz 2022'den itibaren TST'nin işleteceği hatların özelliklerini ve ihtiyaçlarını karşılayan çeşitli versiyonları da dahil olmak üzere 290 adet CROSWAY otobüs ve DAILY minibus için anlaşıldı.

Bu önemli sözleşmede yer alan 290 araç, 194 adet CROSSWAY LE 12m City Euro VI-E versiyonu, 25 adet CROSSWAY Low Entry Line 12m Euro VI-E versiyonu, 17 adet CROSSWAY Low Entry 12M City CNG versiyonu ve 54 DAILY 7.2 ( IVECO 70C21 A8 ÇKP - Euro VI-E) minibüsten oluşuyor.

Etkinlikte Arriva Portekiz Genel Müdürü ve TST Yönetim Kurulu Başkanı Paulo Pires ve TST Operasyon Direktörü Fernando Epifânio, IVECO BUS  İşletme Direktörü Fabrizio Toscano ve IVECO BUS Portekiz Ticari Direktörü Artur Oliveira katıldı.

Arriva Portekiz Genel Müdürü ve TST Yönetim Kurulu Başkanı Paulo Pires şunları söyledi: “IVECO BUS'dan alınan araçlar, bu yılın başından itibaren teslim edilmeye başlandı. Bugün ise resmi olarak araçların BlueBiz tesislerinde kabulü gerçekleşti ve hepsi yakında faaliyet göstereceğimiz belediyelerdeki yolcuların hizmetinde olacak”

  "Bu, TST'nin tarihinde yaptığı en büyük filo satın alma sözleşmesidir ve iddialı, yapılandırıcı ve uzun vadeli bir projeyle halka hizmeti önemli ölçüde iyileştirmeyi amaçlamaktadır. TST, Lizbon Büyükşehir Bölgesi'nin en iyi operatörü olmak için her şeyi yapacaktır. Yani filosunun kalitesi, sürücülerinin ve ekiplerinin performansı ve yolculara mükemmel bir hizmet sunma taahhüdü ile TST uzmanları, uzun zamandır beklenen bu Carris Metropolitana hizmetiyle örnek teşkil etmek üzere eğitiliyor. " diye ekliyor TST Operasyon Yöneticisi Fernando Epifânio.

 IVECO markasının Portekiz Direktörü Sandra Resende ise şunları söyledi:"Bu büyük projede TST'nin mükemmellik ortağı olmaktan ve IVECO ve IVECO BUS olmak üzere iki markamızla toplam 290 araçlık teslimatla bu operatörün neredeyse tüm filosunu yenilemiş olmaktan gurur duyuyoruz. Dizel motorlu ve sıkıştırılmış doğal gazlı CROSSWAY modelleri ve yüksek manevra kabiliyeti gerektiren ve daha fazla erişim kısıtlaması olan alanlara yönelik bir ürün olan dizel motorlu DAILY minibüsler., söz konusu modellerin kalite, güvenilirlik, dayanıklılık ve mükemmellik özelliklerini içeren ve TST'nin Almada, Seixal ve Sesimbra panolarında verilen hizmetin kalitesini artırmasını sağlayacak" dedi.

Resende ayrıca şunları söyledi "Portekiz, IVECO BUS için önemli bir ülke ve bu filoyu AML'de faaliyet gösterecek şekilde teslim etmekten gerçekten gurur duyuyoruz. TST'nin Avrupa'nın en büyük otobüs fabrikasında üretilen ve Avrupa'nın tartışmasız lideri olan CROSSWAY modelini seçmesinden onur duyuyoruz.

IVECO BUS İber Direktörü Fabrizio Toscano, TST'nin doğru seçimi yaptığından ve kapsam dahilindeki belediyelerin tüm vatandaşlarının verilen hizmetten çok memnun kalacağından eminiz" dedi.