Türkiye otobüs pazarında yer edinmeye çalışan Iveco, 3 otobüsünü fuarda tanıttı. Daha önce Crossway ile pazara giriş yapan marka, farklı segmentlerdeki otobüsleriyle farklı müşteri ihtiyaçlarına ulaşmayı amaçlıyor.

Bir basın açıklaması ile yeni araçlar tanıtıldı ve Evadys otobüsün perdesi de ilk kez açıldı. Fuarda bu otobüsün Iveco'nun Türkiye Milli Olimpiyat Komitesi Ulaşım Resmi Tedarikçisi sporsorluğu kapsamında kullanılacağı da açıklandı.

Fuarda sergilenen otobüsler:

CROSSWAY: 12 metre uzunluğunda, Tector 7 EURO VI-e 320 hp (235 kW) motor ve ZF şanzıman ile donatılmış. İçeride, düzen 53 koltuk, 2 yatırılabilir koltuk, klima, 5,1 m3 bagaj + 3m3 baş üstü bölmesi içeriyor

Denizli Büyükşehir Belediyesi farklı modellerden 20 Mercedes otobüs aldı Denizli Büyükşehir Belediyesi farklı modellerden 20 Mercedes otobüs aldı

EVADYS: 12,1metre uzunluğunda ve Cursor 9 EURO VI-e 400 hp (294 kW) motorla donatılmış. Tam klima, yolcular için USB fişleri; 2 buzdolabı, 8,6 m3 bagaj alanı ve 1,6 m3 baş üstü bagaj alanı sunan 53 yolcuyu oturarak ağırlayabiliyor.

E-WAY: Combo CCS 2 ayrı şarj soketi kullanan 12 metrelik bir gece şarj versiyonudur. 140 kW'lık bir elektrikli çekiş motoru ve yüksek enerjili lityum-iyon NMC bataryalar (378 kWh) ile donatılmıştır. 3 kapı ve manuel bir rampa ile erişilebilen bu araçta konfor ve refah sunulmaktadır: ilave üçgen pencereler, tam klima, 24 oturan ve 49 ayakta yolcu ve tekerlekli sandalye alanı.

Editör: Mutlu Doğan