50 yılı aşkın süredir Türk sanayinde öncü roller üstlenen Işıklar Holding bünyesinde üst düzey atama gerçekleşti. Işıklar Holding’in yeni Grup İnsan Kaynakları Direktörü (CHRO), İK süreçlerindeki güçlü birikimiyle Öznur Güriş oldu.

Tuğla, ambalaj ve döküm ana iş kollarındaki faaliyetleriyle 50 yılı aşkın süredir Türk sanayinde öncü roller üstlenen Işıklar Holding’de Grup İnsan Kaynakları Direktörlüğü (CHRO) pozisyonuna Öznur Güriş getirildi. Öznur Giriş, yeni görevine 1 Kasım 2022 itibariyle başladı.

Tüketim ürünleri, endüstri, bankacılık ve danışmanlık sektörlerindeki güçlü insan kaynakları tecrübesiyle dikkat çeken Güriş, İK danışmanlığı, İK politikaları, organizasyon ve yetenek yönetimi alanlarında 19 yıllık birikime sahip.

Öznur Güriş kimdir?

2003 yılında Orta Doğu Teknik Üniversitesi Siyaset Bilimi ve Kamu Yönetimi Bölümü’nden mezun olan Öznur Güriş, çalışma hayatına Viya Grup’da Proje Analisti olarak adım attı. 2004 yılında Ernst & Young’a İnsan Kaynakları Danışmanı olarak geçiş yapan Güriş, 2006-2010 yıları arasında ise Türk Ekonomi Bankası’nda Ücretlendirme ve Performans Yönetimi Müdür Yardımcı olarak görev aldı. Buradaki 4 yıllık tecrübenin ardından 2010’da British American Tobacco’ya Ticari Fonskiyonlardan sorumlu İnsan Kaynakları İş Ortağı olarak geçiş yapan Öznur Güriş, 2011-2019 yılları arasında da SC Johnson MENAPT Bölgesi’nden sorumlu insan Kaynakları İş Ortağı olarak kariyerine devam etti. Öznur Güriş, Işıklar Holding’e katılmadan önce, Kasım 2022’ye kadar Tekfen Mühendislik İnsan Kaynakları, Eğitim ve İdari İşler Koordinatörü olarak görev alıyordu.