Hüner Global Lojistik, tek seferde en büyük filo yatırımına imza atarak 500 adet Volvo FH500 aldı. Hüner Global Lojistik Yönetim Kurulu Başkanı İbrahim Hüner, yatırım kararının firmanın ikinci nesli olarak görev yapan çocukları Arda Hüner ve Melisa Hüner tarafından alındığını belirterek, ikinci neslin görev başladığı 2015 yılından bu yana büyümede ivme kazandıklarını söyledi. 

Volvo Trucks Uluslararası Kıdemli Başkan Yardımcısı Per-Erik Lindström, Hüner Global Lojistik Yönetim Kurulu Başkanı İbrahim Hüner'e yatırım anısına teşekkür hediyesi takdim etti

Basın mensuplarının ve marka yöneticilerinin katılımıyla, Mandarin Oriental Bosphorus İstanbul’da gerçekleştirilen törende ilk olarak Temsa İş Makinaları Kamyon Satış ve Satış Sonrası Hizmetler Direktörü Kıvanç Kızılkaya söz aldı. Kızılkaya, “İşine önem veren ve bu sorumluluğu taşıyan her büyük kuruluş gibi; Hüner Global Lojistik de uzun ve titiz bir sürecin ardından Volvo Trucks markasını tercih ederek filosuna güç kattı. Bundan sonra çıktıkları her yolda servis alt yapımızla, teknik uzmanlığımızla ve Temsa İş Makinaları güvencesiyle yanlarında olacağız.” diyerek bu büyük teslimatın aynı zamanda uzun soluklu bir iş birliğinin ilk adımı olduğunu belirtti. 

Kızılkaya: Sektördeki gücümüzü artırıyoruz

Gerçekleştirdikleri teslimatla sektörde bu büyük iş birliğine imza atmanın gururunu yaşadıklarını belirten Kızılkaya, “Temsa İş Makinaları Volvo Trucks ortaklığıyla tüm Türkiye’de yetkili servis ağımızı genişleterek sektördeki gücümüzü gün geçtikçe artırıyoruz. Genişleyen ağımız ve işimizdeki uzmanlığımızla müşterilerimizin çözüm ortağı olmak, ihtiyaçlarınıza özel hizmetler sunmak ve taşımacılık sektörüne değer katmak için çalışıyoruz.” açıklamasında bulundu.

Temsa İş Makinaları Genel Müdürü Eşref Zeka günün anısına İbrahim Hüner'e hediye takdiminde bulundu

Törende söz alan diğer bir isim ise Volvo Trucks Uluslararası Kıdemli Başkan Yardımcısı Per-Erik Lindström oldu. Türkiye’nin en büyük lojistik kuruluşlarından Hüner Global Lojistik ile gerçekleştirdikleri iş birliğinden duyduğu memnuniyeti dile getiren Lindström; Volvo Trucks için müşterilerinin, her şeyin merkezinde yer aldığını belirtti.  Lindström, müşterilerinin ihtiyaçlarını anlayarak, işlerini daha da yukarı taşımak adına her zaman desteğe hazır olduklarının altını çizdi. Volvo Trucks tarafından üretilen kamyonların güvenlik, performans ve üretkenlik için mükemmel bir tercih olarak görüldüğünü belirten Lindström, “Volvo Trucks ve Temsa İş Makinaları son 5 yıldır Türkiye pazarında büyük bir uyumla çalışmalarına devam ediyor. Bunun sonucunda da; üstün müşteri memnuniyeti ve sadakatinin sağlandığına inanıyoruz.“ dedi. 

Volvo Trucks Tercihi Tesadüf Değil

Hüner Global Lojistik Yönetim Kurulu Başkanı İbrahim Hüner oldu de yaptığı açıklamada ikinci nesil ile yakaladıkları başarıya vurgu yaptı. 

1995 yılından günümüze dek sağlam adımlarla büyüyerek Türkiye’nin yurt dışına en fazla sevkiyat gerçekleştiren lojistik kuruluşlarının başında olduklarını belirten Hüner, Volvo Trucks markasını tercih etmelerinin bir tesadüf olmadığının altını çizdi. Uzun ve titiz bir sürecin sonunda Volvo Trucks markasının global gücü ve Temsa İş Makinaları güvencesi sayesinde bu tercihi yaptıklarını belirten İbrahim Hüner, tüm marka yetkililerinin yakın ilgisine ve desteğine teşekkür etti. Hüner, ikinci neslin 2015 yılında göreve geldiğini ve işlerini büyük bir sevgi ile yaptıklarını belirterek, bu tarihten sonra firmada büyük bir atılım gerçekleştiğini aktardı. 

Hüner sözlerine şöyle devam etti “%100 yerli sermayeye sahip olmanın gururuyla, Türkiye lojistik sektöründe fark yaratan bir kuruluş olarak yolumuza devam ediyoruz. Müşterilerimize verdiğimiz taahhütleri yerine getirmek ve bize duydukları güvenin karşılığını verebilmek için güvenli, verimli ve teknolojik kamyonlarla büyümeye devam etmemiz gerekiyordu. Volvo Trucks markasının global gücü ve Temsa İş Makinaları güvencesi bu tercihimizdeki en büyük etken oldu. Temsa İş Makinaları ve Volvo Trucks ile gerçekleştirdiğimiz 500 adetlik Volvo FH500 aracımızın filo teslimatıyla, onlarla birlikte bu uzun soluklu yolculuğa çıkmaktan büyük mutluluk duyuyoruz.” dedi.

Volvo FH 500 araçlarda bulunan; sürücünün tüm bilgilere kolayca erişebildiği dijital ana gösterge ekranı, I-Shift akıllı şanzımanı, güçlü VEB+ yardımcı fren sistemi, kişiselleştirilebilir Volvo Dinamik Direksiyonu, yeni dizayn LED farları, acil frenleme sistemi ile beraber önden çarpışma önleyici ikaz sistemi, şerit takip sistemi ve şeritte tutma asistanı gibi güvenlik donanımları da Hüner Global Lojistik’in güvenlik, konfor ve kazanç beklentilerini karşılıyor. 

Volvo FH 500 çekiciler yüksek performansı, sağlamlığı, yakıt verimliliği ve konforu ile öne çıkıyor. Aynı zamanda, çevre dostu olması nedeniyle uluslararası uzun yol taşımacılığında tercih ediliyor.