Mercedes ‘Taşı gediğine koymuş’

Mercedes-Benz Türk Otobüs Satış ve Pazarlama Direktörü Osman Nuri Aksoy, Mercedes-Benz Türk Otobüs Filo Satış Grup Müdürü Burak Batumlu'nun da katıldığı törende konuşan Gürsel Turizm Başkanı Levent Birant, şunları söyledi:

Bugüne kadar şehirlerarası taşımacılıkta vazgeçilmez olan Travego ve Tourismo’yu büyük bir memnuniyetle kullandık. Günümüze gelirken şehir içi ulaşımda farklı ihtiyaçların oluşmasıyla başka bir çözüm de olması gerektiği ortaya çıkmaya başladık. Daha hafif ve ekonomik işletilen araçlara ihtiyaç her daim dile getiriliyordu. Mercedes bu alanda araştırmalarını tamamlayarak yeni Intouro ile cevabını verdi. İlk davet edildiğimizde aracı görür görmek ‘Mercedes yine Anadolu’daki benzetmeyle ‘Taşı gediğine koymuş’ diyebildik. Yakıt tüketimindeki iddiasını testlerimizle net olarak görünce ikinci mutluluğumuzu yaşadık. Bugün yeni Intouro’nun ilk üretilen araçlarının teslimatında araçlarımıza kavuşmanın mutluluğunu yaşıyoruz.

2023 yılında yatırımlarımıza devam edeceğiz

Intouro araçlarımızın bir kısmını Türkiye’de bir kısmını yurtdışındaki projelerimizde kullanmayı planlıyoruz. Yurtdışı projelerimizin gelişimiyle ilgili yatırımcılarımızı düzenli olarak bilgilendiriyoruz ve yeni haberler vermek için sabırsızlanıyoruz. Araç yatırımlarımızın yanında artık plaka yatırımları da öne çıkıyor. 2022 yılında yaptığımız yatırımlar sonrası 2023 bütçemizi planlarken önceki yıllara göre daha çok belirsizlik görüyoruz. Ancak 2023 yılında yatırımlarımıza devam etmeye, ülkemiz için değer yaratmaya devam edeceğiz."