Nevpa OES’in 2017 yılında Nevpa’nın distrübütörlüğünü yaptığı ve üretimini yaptığı parçaların after merket pazarlarına ulaştırmak için kurulduğu bilgisini veren Nevpa OES Yedek Parça San. ve Tic. A.Ş. Genel Müdürü Emrah Ulukuz, gelinen noktada tüm Türkiye’ye ürün tedarik edebilen bir organizasyona sahip olduklarını söyledi. 3 kişi ile başladıkları işe bugün 15 kişi ile devam ettiklerini anlatan Ulukuz, 2018 yılında cirolarını 10 katına ulaştıkları bilgisini verdi. Yedek parça sektöründe bulunabilirliğin önemini iyi bildiklerini belirten Ulukuz, “Stok oranlarımız yüzde 90 gibi yüksek bir oranda. 13 bin adetten bahsediyoruz. Bunun değerinin 40-50 milyon TL olduğunu söyleyebilirim” şeklide konuştu.

Hedef yurtdışında yaygınlaşmak

Yılın ilk yarısını da yüzde 100 büyüme ile geçirdiklerini anlatan Emrah Ulukuz, cirolarının yüzde 20’sinin yurtdışından olduğunu kaydederek, yeni hedeflerinin yurtdışında genişlemek ve büyümek olduğunu söyledi.

After market pazarında orijinal parçanın önemini çok iyi bildiklerini aktaran Ulukuz, müşterileri sürekli olarak orijinal parça konusunda bilgilendirdiklerini söyledi. Sektörde yüzde 10 oranında olsa da sahte-kopya ürünün olduğunu belirten Ulukuz, söz konusu ürünlerin pazarı kötü etkilediğini söyledi.

Nevpa OES satış Müdürü Talha Ayaz:

“Pandemi süresince tedarik konusun- da önemli sorunlar yaşandı. Müşterilerimize bu konuda yardımcı olduk ve birçok müşteriyi portföyümüze katabildik.”

Nevpa OES İş Geliştirme Müdürü Aytekin Yüce:

Müşterilerimize satıştan çok orijinal parça hakkında bilgilendirme yapıyoruz. Parçaların önemi işlevi hakkında ne kadar çok bilgi sahibi olurlarsa orijinal parça kul- lanma eğilimi o kadar fazla oluyor