Dış ticaretin en önemli parçalarından gümrüklü antepo işletmecilerinin çatı kuruluşu GAİD (Gümrüklü Antrepo İşletmecileri Derneği), geleneksel iftar yemeğini İstanbul’da Küçüksu Kasrı’nda gerçekleştirdi. GAİD Başkanı Cavit Değirmenci, Başkan Yardımcıları Gökhan İskender ile İsmail Yaşar'ın ev sahipliğini yaptığı yemeğe; UND Başkanı Şerafettin Aras, İstanbul Gümrük ve Ticaret Bölge Müdürü Hayrettin Yıldırım ve İGMD Başkan Yardımcısı Çiğdem Ağdağ da katıldı. 

Cavit Değirmenci-1

Kısa sürede önemli mesafe kat ettiklerini söyleyen GAİD Başkanı Cavit Değirmenci, “Bir ülkenin kalkınması, dış ticaretinin zirveye çıkması için lojistik planlamasının iyi yapılması gerekiyor. Lojistiğin önemli parçalarından biri de gümrüklü antrepo işletmecileridir. Hangi ürünü getirirseniz getirin gümrüğe girmeden işlem yapılamıyor. Sektörün saygınlığını artırmak, sektörü iyi bir noktaya getirmek ve kamu ile iş birliğini geliştirmek için GAİD’i kurduk. Geldiğimiz noktada çok şükür bunu başardık” dedi.

Arkas Holding Lojistik Grubu Başkanı Onur Göçmez Yılın İş İnsanı seçildi Arkas Holding Lojistik Grubu Başkanı Onur Göçmez Yılın İş İnsanı seçildi

Hayrettin Yıldırım Istanbul Gümrük Ve Ticaret

İstanbul Gümrük ve Ticaret Bölge Müdürü Hayrettin Yıldırım da yaptığı konuşmada, “Antrepoların önemi her geçen gün artıyor.  Bölgemizde 190 tane A tipi antrepomuz, 77 tane C tipi antrepomuz, toplamda da 560 tane gümrük satış mağazamız, depomuz bulunuyor. Bölge müdürlüğü olarak yasal ticaretin her zaman yanındayız. Sizlerle istişare halinde çalışmaya devam edeceğiz” ifadelerini kullandı.