Filo takip ve takograf hizmetileri başta olmak üzere lojistik sektörüne yönelik teknolojik çözümler sunan, FleetGO satıldı. Büyüme aşamasındaki şirketleri satın almalar yoluyla destekleyen özel sermaye şirketi Hollanda merkezli Main Capital Partners ve lojistik yazılım şirketleri Wanko,  FleetGO'nun çoğunluk hisselerini satın aldığını duyurdu.

Main Capital Partners, iki şirketin FleetGO Group adında kapsamlı bir lojistik yazılım grubu altında birleşeceğini söylüyor.  

Duyuru, Main Capital Partners'ın sağlık sektörüne yönelik bir yazılım çözümleri sağlayıcısı olan Hollanda merkezli Avinty'nin çoğunluk hissesini satın almasından yaklaşık bir ay sonra geldi.

Bu satın almayla Main Capital Partners, sürücü ve filo performansı, araç kullanımı ve teşhis bilgilerine ilişkin eyleme geçirilebilir veriler ve öngörülerle daha akıllı filolar oluşturmayı hedefliyor.

FleetGo CEO'su Ronald van Tiel liderliğindeki Grup, çapraz ve yukarı satış stratejisi uygulayarak bu büyüme gidişatını yönlendirmek ve desteklemek için yaklaşık 150 kişiyi istihdam edecek.

Kaynak: www.siliconcanals.com