Erman Grup bünyesinde Erman Nakliyat, Erman Ticari Araçlar ve ED Sigorta bulunuyor. Erman Grup, 2011 yılında yaptığı yatırımlarla DNVGL'nin Almanya dışındaki tek ATP/FRC temsilcisi olmayı başardı. Türkiye henüz ATP konvansiyonuna taraf olmamışken, Emrah Deniz’ın Hamburg'ta aldığı eğitimle birlikte "ATP Uzmanı" olması yurt içinde araçlara ATP Testleri yapmak mümkün hale geldi. 2017 yılında ise TSE’nin Türkiye’deki ATP Otoritesi olarak kabul görülmesi ile TSE bünyesindeki ilk 3 ATP Muayene Merkezini Mersin, İzmir ve Hatay’da kurarak hizmet verdi.2020 yılında Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığından aldığı yetki ile Tehlikeli Madde Taşıyan Araç ve Tankların Tamir/Tadilatı konusunda yetkili hale geldi.

Erman Grup Genel Müdürü Emrah Deniz, 2021 yılında ADR’de muayenelerinin üçte birinin Erman Grup tarafından yapıldığına dikkat çekti. 2022 yılının da aynı yoğunlukla devam ettiğini ve günlük 7-15 arasında ADR’li tankerin muayene edildiği bilgisini veren Deniz,  ATP’de ise günlük 2-3 araca hizmet verdiklerini söyledi. Bu rakamların kendilerini ADR ve ATP’de Türkiye’de çalışan en yoğun istasyon yaptığını vurgulayan Deniz, yeni yatırımlara giriştiklerini ve ülkenin en modern istasyonlarını yaptıklarını söyledi.

ATP Tip Test Merkezi ve GDP sertifikası hizmeti olacak

“Yeni merkezimize ilaveten ATP Tip Test Merkezimiz olacak. Sakarya, Ankara, Manisa’dan sonra bizimle birlikte Mersin’de de olacak.  Tip test merkezinde haftada bir araç yapılabildiği için çok fazla sıra oluyor.”

İlaç taşımalarında yoğun kullanılan GDP Kılavuzu’nun ilaç firmaları arasında arandığını dikkat çeken Deniz, “Araçlara GDP verilirken merkezi testler yapılıyor. Araçta sıcaklığın düzenli yayıldığını öğrenmek istiyorlar. ATP testlerine çok benziyor. Avrupa’da bunu verebilen 2-3 kurum var. Türkiye’de artık bu hizmeti verebileceğiz” şeklinde konuştu.

ATP’li araçların kullanıcıları tarafından çok iyi bakıldığının altını çizen Deniz, aynı durumun ADR’li araçlar için söz konusu olmadığına dikkat çekti.

Emrah Deniz: “ADR’li araçlarda en çok maruz kaldığımız sorun araçta müsaade edilmeyen süs ve ilave ışıklandırmalar. Bu eklentiler ve genel elektrik akşamlardan dolayı muayenelerde çok fazla sorun çıkıyor.”