DOSYA HABER

BLOCKCHAIN İLE LOJİSTİĞİN  GELECEĞİ YENİDEN YAZILIYOR
BLOCKCHAIN İLE LOJİSTİĞİN GELECEĞİ YENİDEN YAZILIYOR

Tedarik Zinciri Yönetimi yerini Akıllı Tedarik Ağları Yönetimi’ne bırakıyor. Yöneten herkes olacak……. Blockchain ile Geleneksel Tedarik Zinciri Yönetimi yeniden yazılıyor. Merkezden tüm süreçlerin yönetildiği sistem yerini tüm ağların birlikte yönettiği dev bir organizasyona bırakıyor. Yeni sistemin kurgulayıcı teknolojisi Blockchain sunduğu; verimlilik, maliyet tasarrufu, güvenlik, şeffaflık, izlenebilirlik gibi özellikleri ile lojistik sektörünü bugünden çok farklı bir noktaya taşıyacak.

BLOCKCHAIN, LOJİSTİĞİ  YENİ UFUKLARA TAŞIYABİLİR Mİ?
BLOCKCHAIN, LOJİSTİĞİ YENİ UFUKLARA TAŞIYABİLİR Mİ?

Girne Amerikan Üniversitesi Siyasal Bilimler Fakültesi Uluslararası İlişkiler Bölümü Öğretim Üyesi Dr. M. Sadık Akyar, Blockchain’in (Blok Zincir) herhangi bir ağda, o ağa girmeye yetkilendirilmiş tüm kullanıcılar tarafından aynı anda takip edilmesini, doğrulanmasını, merkezi bir veri tabanına dağıtık ve kalıcı olarak kaydetmeye yarayan şifreli bir dosyalama sistemi olduğunu söylüyor.

Lojistiğin çarkları dijital dönecek
Lojistiğin çarkları dijital dönecek
Borusan Lojistik  ilk dijital lojistik markası olacak
Borusan Lojistik ilk dijital lojistik markası olacak
Lojistik firmaları teknolojiye  adapte olma yarışında!
Lojistik firmaları teknolojiye adapte olma yarışında!
Otomotivciler 10 km şartı koydu Lojistik çözüm teşvikle geldi
Otomotivciler 10 km şartı koydu Lojistik çözüm teşvikle geldi

Avrupalı otomotivcilerin stok maliyetinden kurtulmak için, tedarikçilerini 10 km çapında bulunmalarını talep ettiklerini ifade eden TAYSAD Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı ve Ecoplas Otomotiv Yönetim Kurulu Başkanı Kemal Yazıcı; “Bence Türkiye’nin en büyük derdi bu” dedi. Yurtdışındaki depolarda ana sanayiye hizmet veren depoların bütün depo kirasının yarısının, aynı zamanda elleçleme hizmetlerinin yarısının, devlet teşvik kapsamında ödeneceğini ifade eden Yazıcı, lojistiği bahane olmaktan çıkaracaklarını vurguladı.

DB Schenker Arkas, otomotiv endüstrisine küresel deneyimini sunuyor
DB Schenker Arkas, otomotiv endüstrisine küresel deneyimini sunuyor

Avrupa’da 720 ofisi, yaygın nakliye ve depolama servis ağı ile müşterilerine hız veren DB Schenker Arkas, otomotiv endüstrisine, küresel deneyimi ile hizmet sunuyor.

Ekol, otomotivin  her noktasında hizmet veriyor
Ekol, otomotivin her noktasında hizmet veriyor

banner91

banner71