Petrolig Games tarafından geliştirilen Türkiye’nin ilk ve en popüler fantezi futbol ve menajerlik oyunu Petrol Ofisi Sosyal Lig’de 2023-2024 sezonunun birinci devresi ödül töreniyle sona erdi. 3.5 milyonu aşan oyuncusuyla büyük bir rekabetin yaşandığı oyunda birinci devreyi zirvede tamamlayan Mustafa Kaya, büyük ödül Kia Niro Hibrit otomobili İstanbul’da düzenlenen törende Petrolig Games ve Kia Türkiye yetkililerinden teslim alırken ilk 50’de yer alan oyunculara Petrol Ofisi’nden yüz binlerce TL değerinde yakıt ödülü dağıtıldı. 

Eğlence içerikleri sunan, teknoloji ve oyun şirketi Petrolig Games tarafından geliştirilen, 3.5 milyonu aşkın oyuncusuyla Türkiye Süper Ligi’ne özel ilk ve en popüler fantezi futbol ve menajerlik oyunu Petrol Ofisi Sosyal Lig’de 2023-2024 sezonunun birinci devresi sona erdi. 

Elektrikli Otokar otobüsler İtalya yollarına çıkıyor Elektrikli Otokar otobüsler İtalya yollarına çıkıyor

Petrol Ofisi Sosyal Lig ödülleri, Petrolig Games Genel Müdürü Burçin Cafer ve Kia Türkiye Genel Müdürü Can Ağyel’in katılımıyla, 23 Ocak tarihinde düzenlenen törenle sahiplerini buldu. Birinci devreyi 2440 puanla şampiyon olarak tamamlayan Mustafa Kaya Kia Niro Hibrit’in sahibi oldu. Sıralamada ilk 50’de yer alan oyunculara Petrol Ofisi’nden değişen tutarlarda toplamda yüz binlerce lirayı bulan yakıt hediye edildi.  

Sezon boyunca 2 Kia Niro Hibrit otomobil ve 2.5 milyon TL değerinde yakıt

Her sezon muhteşem ödüllerin dağıtıldığı Sosyal Lig’in 2023-2024 sezonunda oyuncular; ilk ve ikinci devrede birer adet olmak üzere 2 Kia Niro Hibrit otomobil, Petrol Ofisi’nden toplamda 2.5 milyon TL değerinde yakıt ve her hafta bir PlayStation 5 kazanmak için yarışıyor. Ayrıca sezon boyunca düzenlenen turnuvalarda iPhone 15 ve TOD Tv Sezonluk Taraftar Paketi hediye ediliyor.

Sosyal Lig oyuncularının tercihi Süper Lig’in yıldız futbolcuları oldu 

Kıyasıya bir rekabete sahne olan Petrol Ofisi Sosyal Lig 2023-2024 sezonunun birinci devresinde oyuncuların en çok güvendikleri futbolcular ve teknik direktörler de açıklandı. Birinci devrenin en çok tercih edilen futbolcularında oynadıkları pozisyona göre; Fernando Muslera, Mauro Icardi, Sebastian Szymanski ve Ferdi Kadıoğlu ilk sırada yer alırken en çok tercih edilen teknik direktör ise İsmail Kartal oldu. 

Petrol Ofisi Sosyal Lig, dünya standartlarında oyun deneyimi sunuyor

Petrolig Games Genel Müdürü Burçin Cafer, “Petrol Ofisi Sosyal Lig’e yaptığımız yatırım ve geliştirmelerle oyun deneyimini dünya standartlarına getirdik. Oyunumuz fantezi futbolda lider, futbol oyunları arasında Türkiye’de bilinirliği en yüksek markalardan biri. İlk devreyi başarıyla tamamlayan birincimiz Mustafa Kaya olmak üzere tüm oyuncularımızı tebrik ediyoruz. İkinci devrede de oyuncularımıza muhteşem ödüller kazandırmaya devam ederken ödüllü iki turnuvamızla da heyecanı zirveye taşıyacağız. Bugünkü ödül törenimizde aynı zamanda Kia ile devam eden iş birliğimizi de kutlamış olduk. Verdikleri destek için Kia Türkiye ailesine teşekkür etmek isterim. Önümüzdeki dönemde de bu başarılı iş birliğimizin sürmesini dilerim.” dedi.

Kia Türkiye Genel Müdürü Can Ağyel, “Kia markası olarak global ölçekte spora yatırım yapan bir markayız. Şu anda devam eden Avustralya Açık Tenis Turnuvası’nın ve bireysel olarak Rafael Nadal’ın uzun yıllardır sponsoruyuz. Futbol Dünya Kupası için FIFA ile iş birliğimizi 2030 yılına kadar uzattık.  E-Spor alanında ise özellikle globalde gençlerin arasında çok popüler olan League of Legends oyunun sponsorluğunu devam ettiriyoruz. Ülkemizde de Türkiye basketbolunun amiral gemisi Anadolu Efes Spor Kulübü’ne desteğimizi 9 yıldır sürdürüyoruz.  Türkiye’de futbol severlerin yakından takip ettiği bu oyunu uzun yıllardır başarıyla devam ettiren Petrol Ofisi Sosyal Lig ailesini kutluyor, gelecek yıllarda iş birliğimizin artarak devam etmesini diliyorum. Bu dönemin birincisi olarak Kia Niro Hibrit otomobil kazanan yarışmacımızı da tebrik ediyor, aracını güzel günlerde kullanmasını temenni ediyorum.” dedi. 

Editör: Mutlu Doğan