Yol üstü ödemeler ve çözümler konusunda Avrupa’nın şirketten şirkete hizmet veren lider mobilite platformu DKV Mobility, şarj noktaları ağını istikrarlı bir şekilde büyütüyor. DKV Mobility müşterileri artık elektrikli araçlarını DKV Card +Charge veya DKV Mobility App kullanarak tüm Avrupa’da yaklaşık 413.000 noktada şarj edebiliyorlar. DKV Mobility bu şekilde Avrupa’nın en büyük elektrik şarj ağlarından birine erişim sağlıyor.  

İki yıl içinde şarj noktaları dört kat arttı

 

DKV Mobility Enerji ve Araç Hizmetleri Genel Müdürü Sven Mehringer konuya ilişkin şu değerlendirmeyi yaptı: “Avrupa’da 400.000 şarj noktasını geçerek kendimizi elektrikli araç şarjında en büyük hizmet sunuculardan biri olarak konumlandırmış olduk. Bunlara ek olarak, müşterilerimize şirketlerinde veya şirket araçlarını kullanan sürücülerin evlerinde şarj etme çözümleri sunuyoruz. Böylece, elektrikli araçlar için müşterilerimizin günlük ihtiyaçlarını karşılayan kapsamlı çözümler sağlıyoruz.”

DKV Mobility’nin bağlı şirketi olan ve araç şarj etme hizmetlerini yürüten GreenFlux, bu doğrultuda iş birliklerine ve iş ortaklarıyla birlikte çalışmaya odaklanıyor. Bu yaklaşım sonucunda DKV Mobility, 100 bininci şarj noktasını hizmete soktuğunu açıkladığı Eylül 2020’den bu yana şarj noktası sayısını dört misli artırdı.