DAF, arazi ve yol uygulamaları için çift tahrikli çekici ve kamyon paketiyle başarılı Yeni Nesil XD, XF, XG ve XG+ serisini tamamlıyor. Artık 4x2 dingil modelleriyle de sunulan yeni XDC ve XFC Construction araçlar da buna dahil. DAF, arazi özelliklerine ihtiyaç duyulmayan, en düşük hasar görme riskini gerektiren uygulamalar için XD ve XF'in yeni ekstra sağlam modelini sunuyor. Kısacası, her uygulama için bir Yeni Nesil DAF mevcut.

Yeni Nesil XD, XF, XG ve XG⁺ kamyonlar verimlilik, güvenlik ve sürücü konforu alanlarında yeni standartlar belirleyerek taşımacılık sektörünü değiştirmiştir. XF, XG ve XG+  "International Truck of the Year 2022" ödülüne sahip olurken XD, 2023 yılı için bu prestijli ödülü almıştır. Çok sayıda ödül alan bu araçların benzersiz DNA'sı, Yeni Nesil Kamyon programıyla piyasaya sürülen yeni model grubuyla inşaat aracı ve mesleki araç sektörlerine de taşındı.

XDC ve XFC inşaat kamyonları
Yeni Nesil XDC ve XFC inşaat araçları; güçlü siyah ızgara ve sağlam çelik tampon, çelik radyatör koruma plakası ve bakım gerektirmeyen iki LED sis lambası ile öne çıkar. Bu lambalar, maksimum koruma için tampona derinlemesine gömülmüştür. Seçenek olarak esnek bir alt basamak mevcuttur. 

40 santimetreye kadar yerden yüksekliği ve 25 derecelik yaklaşma açısıyla Yeni Nesil XDC ve XFC, normal arazi sürüşü gerektiren uygulamalar için idealdir. XDC ve XFC 8x4, 6x4 ve ilk kez 4x2 dingil yapılandırmalarıyla sunulmuştur.

Geniş bağlantı dingili yelpazesi
Zorlu koşullar altında mükemmel çekiş için DAF, XDC ve XFC kamyonlarını çift tahrikli, az bakım gerektiren bağlantı dingili seçenekleriyle sunar: Tek hız düşürmeli 19 tonluk hafif bağlantı dingilinden (SR1132T), yaprak yaylı süspansiyon ve diskli veya kampanalı frenlere ve tek hız düşürmeli, disk frenli ve havalı süspansiyonlu 21 ve 26 tonluk modellere (SR1360T) kadar. Ağır uygulamalar ve arazi uygulamaları için 21 ve 26 tonluk bağlantı dingili poyra hız düşürme (HR1670T) ile birlikte de mevcuttur. 3.46:1 - 7.21:1 arasında çok çeşitli arka dingil oranı seçenekleri bulunan bağlantı dingilleri, göreve mükemmel şekilde uyan teknik özellikler sağlar.

Yol uygulamaları için 6x4 ve 8x4
Tüm DAF bağlantı dingili setleri, üstün çekiş ve yüksek yük kapasitesine ihtiyaç duyan yeni 6x4 ve 8x4 Yeni Nesil DAF yol araçları için de mevcuttur. 6x4 ve 8x4 kamyonlar XD ve XF olarak mevcuttur. 6x4 çekici XG ve XG+ olarak, 8x4 kamyonlar ise yönlendirilen arka dingilli olarak mevcuttur. Olağanüstü taşıma uygulamaları için yönlendirilen itici dingilli 8x4 ağır hizmet tipi çekici XF, XG ve XG+ olarak mevcuttur.  

Hidrolik PXP ön tekerlek tahriki seçeneği
Zaman zaman ekstra çekişe ihtiyaç duyulabilecek uygulamalar için DAF; XD, XDC, XF ve XFC'nin 4x2 çekici modellerinde birinci sınıf hidrolik ön tekerlek tahriki seçeneği sunar. Bu sağlam ve bakım dostu "PXP" sistemi kumanda tablosundaki bir anahtar ile etkinleştirilebilir. 

İdeal geçiş: XD ve XF Extra Robust
"XD Extra Robust" ve "XF Extra Robust" tamamen yeni olarak sunulmuştur. Bu seri, XDC ve XFC'nin sağlam kabinleri ile yol şasisini bir araya getirir. Bu, en düşük hasar görme riskine değer veren ancak tam arazi özelliklerine ihtiyaç duymayan inşaat ve belediye segmentlerindeki operatörler için mükemmel bir çözümdür. Öne çıkan yüksek montajlı tamponuyla sağlam ön yapı, her zaman düzgün bir şekilde entegre edilmiş ön alt koruma kirişiyle birlikte sunulur ve tüm XD ve XF kamyon ve çekici yapılandırmalarında mevcuttur.

Yeni tek tahrikli 4 dingilli XD ve XF araçlar
Yeni Nesil DAF kamyon programı, yol uygulamaları için tek tahrikli 4 dingilli model serisini içerecek şekilde genişletilmiştir. Yönlendirilebilen itici dingilli ve/veya yönlendirilen/yönlendirilmeyen arka dingilli bu şasi modelleri, ağır konteyner taşımacılığı, kanalizasyon temizliği ve ağır atık toplama gibi uygulamalar için idealdir.

Son derece verimli tahrik hatları
En düşük emisyonlarla sonuçlanan olağanüstü yakıt verimliliği performansı, diğer özelliklerin yanı sıra son derece aerodinamik bir tasarımın ve TraXon şanzımanlı en yeni PACCAR MX-11 ve MX-13 tahrik hatlarının uygulanmasının bir sonucudur. Bu otomatik şanzıman, talep üzerine, özel arazi yazılımı ve kaygan zemin koşullarında aracı hareket ettirerek uzaklaştırmak ve son derece zorlu koşullarda aracın kurtarılmasına yardımcı olmak için hızlı sallantı özelliğini etkinleştiren "Rock-Free" ve "ASR-off" işlevleriyle sunulur.

Her uygulama için doğru PTO
Açıkça görüldüğü üzere DAF, inşaat aracı ve mesleki araç segmentlerindeki çok çeşitli müşteri gereksinimlerini mükemmel bir şekilde karşılamak için çok çeşitli yardımcı güç çıkışları (PTO'lar) sunar. Program, ağır uygulamalar için saat 1 yönünde konumlandırılmış motor PTO'su ve daha hafif uygulamalar için saat 11 konumunda bir model ve kancalı yükleme sistemleri veya damperler için motorun önüne monte edilebilen dolaylı PTO seçeneklerini içerir. Şanzıman PTO'larından oluşan tam bir seri de mevcuttur.
 

Standart olarak kolay kasa kurulumu
DAF'ın önde gelen Avrupalı kasa yapımcılarıyla yakın iş birliği, önceden tanımlanmış "Tak ve Çalıştır" seçenekleri de dahil olmak üzere, sektörde lider kasa yapımcı dostu olmasını sağlar. Ayrıca yazılım entegrasyonu, araç ile üstyapı arasında veri paylaşımını ve iletişimi kolaylaştırarak kontrollerin, sinyallerin ve uyarıların mükemmel bir şekilde entegre edilmesini sağlar. 

Güvenlik ve sürücü konforunda yeni standart

İnşaat, belediye ve diğer mesleki uygulamalara yönelik tüm yeni modeller; Yeni Nesil XD, XF, XG ve XG+ ile sunulan yeni güvenlik ve sürücü konforu standardı avantajına sahiptir. 

Tüm kamyonlarda mükemmel doğrudan ve dolaylı görüş için büyük bir ön cam ve ultra düşük bel çizgileri bulunur ve bunlar isteğe bağlı geniş görüşlü cam ve DAF Digital Vision System ve benzersiz DAF Corner View gibi en son teknolojiler ile desteklenir. Çok çeşitli sürücü yardımı sistemleri ve sınıfında lider ergonomi ile sınıfının en iyisi güvenliğe katkıda bulunur. Ayrıca Yeni Nesil DAF kamyonlar mükemmel bir erişilebilirlik, benzersiz bir iç alan ve üstün sürücü konforu için mümkün olan en iyi çalışma ve yaşam ortamını sunar. 

DAF, tümü en yüksek verimlilik, optimum güvenlik ve benzersiz sürücü konforu için özel çözümlere ihtiyaç duyan inşaat, belediye uygulamaları ve diğer mesleki uygulamalar için 2, 3 ve 4 dingilli çekici ve kamyonlardan oluşan eksiksiz ürün yelpazesiyle başarılı Yeni Nesil XD, XF, XG ve XG+ serisini tamamlıyor. DAF, her taşımacılık işi için en iyi kamyonu sunuyor.