DAF Vehicles Baş Mühendisi ve DAF Yönetim Kurulu üyesi olarak atanan Jeroen van den Oetelaar 1 Haziran'da yeni görevine başlayacak. Daha önce bu görevde bulunan Patrick Dean'in PACCAR Electronics Direktörlüğüne atandığı duyuruldu. 

2011 yılında DAF ailesine katılan Van den Oetelaar, en son Araç Mühendisliği Baş Mühendis Yardımcısı görevi sürdürüyordu.  Oetelaar, DAF'ta daha önce Program Yönetimi, Ürün Geliştirme ve Operasyonlar alanlarında çalışı.

Eindhoven'daki Uygulamalı Bilimler Üniversitesinden Makine Mühendisliği lisans derecesine ve TIAS Tilburg Üniversitesi'nden MBA derecesine sahip olan Oetelaar, yeni pozisyonunda, DAF Trucks Başkanı Harald Seidel'ın altında yer alacak.

Oetelaar: Müşterilerilerimizin başarısına destek olacağız
Jeroen van den Oetelaar yeni göreviyle ilgili yaptığı açıklamada; "Taşımacılık sektörü yeni bir çağa giriyor ve DAF Trucks en uygun taşımacılık çözümlerini sunmaya devam edecek. DAF'taki mühendis ekibimizin yanı sıra ABD'de bulunan PACCAR'daki iş arkadaşlarımızla birlikte, müşterilerimizin başarını desteklemek için kaliteli ürünler geliştirmeye ve sunma konusunda kararlıyız" dedi. 

Volvo Trucks Aero, Türkiye'ye geliyor! Volvo Trucks Aero, Türkiye'ye geliyor!

Patrick Dean ise, PACCAR Electronics'in başına geçmek üzere ABD'ye geri dönecek. Bu yeni bölüm, PACCAR'ın küresel yazılım ve elektronik yönündeki gelişimini yönetmek için oluşturuldu.