DAF Trucks, popüler LF dağıtım serileri için tamamen yeni bir tahrik hattı serisi sunuyor. Yeni PACCAR PX-5 ve PX-7 motorlar, yeni 8 vitesli otomatik PowerLine şanzımanlarla birlikte, halihazırda çok verimli olan modellere kıyasla yüzde 7'ye kadar daha yüksek yakıt verimliliği sağlıyor.

DAF LF, hem operatörler hem sürücüler için mükemmel bir dağıtım kamyonu olarak öne çıkıyor. En düşük işletme maliyetleri, yüksek yük kapasiteleri, üstün güvenilirlik ve sınıfında lider manevra kabiliyeti ile mükemmel konfor, ergonomi ve sürüş özelliklerini bir araya getiriyor.

Yeni, son derece verimli motorlar
4,5 litrelik 4 silindirli PACCAR PX-5 motor ve 6,7 litrelik 6 silindirli PACCAR PX-7 motor tamamen yeniden tasarlanmış. Son teknoloji ürünü her iki motor da yeni hafif ancak ultra güçlü Kompakt Grafit Demir (CGI) bloğu ve dökme demir silindir kapağı, yeni düşük sürtünmeli pistonlar, son derece verimli kompresörler ve yeni bir atık çıkışlı turbo ile öne çıkıyor.

Geniş motor değeri aralığı 
DAF LF serisi için yeni PACCAR PX motorlar, müşteri gereksinimlerini en iyi şekilde karşılamak üzere 7 çıkış değeriyle mevcut.

4,5 litrelik PACCAR PX-5 motor 124 kW (170 hp) ile 153 kW (210 hp) arasında güç çıkışlarına, 6,7 litrelik PACCAR PX-7 motor da 167 kW (230 hp) ile 227 kW (310 hp) arasında güç çıkışlarına sahip. Motorlar düşük motor devirlerinde bile maksimum tork üretir, bu da vites düşürmeyi ve dolayısıyla mükemmel yakıt verimliliğini destekliyor.


PowerLine Nesli otomatik şanzımanlar

Yeni DAF LF tahrik hattının bir parçası da optimum dişli açıklığı ve basamakları sunan yeni 8 vitesli, tam otomatik PowerLine şanzıman. Herhangi bir tork kesintisi olmadan tam gazda vites değiştirme, sarsıntısız vites geçişleri ve hızlı gaz tepkisi sağlayarak mükemmel konfor ve sürüş kabiliyeti sağlıyor. Ayrıca yeni şanzımanlar, urge-to-move özelliği sayesinde fren pedalı serbest bırakılırken düşük hızda olağanüstü manevra kabiliyeti sunuyor.

6 ve 9 vitesli manuel şanzımanlar DAF LF serisi için sunulmaya devam ederken, tam otomatik Allison şanzımanlar çöp toplama ve yangın söndürme gibi özel uygulamalar için sunulmaya devam edecek.

Yakıt verimliliği
Yeni PACCAR PX-5 ve PX-7 motorlar ve PowerLine şanzımanlar, optimize edilmiş arka dingil oranlarıyla birlikte uygulamaya bağlı olarak %7'ye varan yakıt tasarrufu sağlıyor ve dağıtım segmentindeki DAF LF serisiyle sunulan mükemmel iş teklifini daha da güçlendiriyor.