DAF Trucks, inşaat kamyonlarının 75. yılını kutlamak için DAF XG+'nın ekstra tam donanımlı özel bir modelini üretti.

DAF, 1928 yılında Hub van Doorne'un Makine Fabrikası olarak kuruldu. Şirket, birkaç yıl sonra devrim niteliğindeki ilk hafif yarı römorkunu üretti. Bundan sonra, DAF'ın ilk kamyonu geliştirildi ve 1949 yılında piyasaya sunuldu. Araç, bir motoru, ızgarası, frenleri ve direksiyon mekanizması olan bir şasiden ibaretti. İlk yıllarda müşterilerin, kabini özel otobüs imalat şirketlerinden alması gerekiyordu.

Kayseri Büyükşehir Belediye'sine Volvo FM gücü Kayseri Büyükşehir Belediye'sine Volvo FM gücü

Bugün manzara daha farklı olamazdı. En son üretilen Yeni Nesil DAF kamyonlar piyasadaki en verimli ve güvenli araçlar olmakla kalmıyor, kabinleri de konfor ve ferahlıkta öne çıkıyor. XG+ en az 12,5 metreküp kabin hacmiyle tartışmasız şekilde DAF'ın amiral gemisi konumunda yer alıyor. 

"DAF kamyon üretiminin 75. yılı" kutlanırken DAF XG+, Özel Üretim modelin temelini oluşturuyor. Kamyonda isteğe göre, kamyon sektöründeki en güçlü motor freni olarak tanınan MX Motor Freni ile donatılabilecek güçlü bir PACCAR MX-13 motor (480 hp/355 kW) bulunuyor.

Optimum verimlilik için her bir araçta Tam Aero Kiti bulunuyor. Bu kitte deflektörler, çamurluklar ve yan etekler yer alıyor. DAF Digital Vision System ve Köşe Görüşlü dijital kameralar (standart olarak mevcuttur) ile en iyi aerodinamik özellikler ve en yüksek yakıt verimliliği garanti ediliyor.

En yüksek seviyede konfor için Özel Üretim bu modelde lüks, deri döşemeli ısıtmalı döner koltuklar bulunuyor. 8 hoparlörlü son teknoloji ses sisteminde benzersiz bir işitsel deneyim için bir derin bas hoparlörü bulunuyor. Ve elbette 80 santimetre genişliğinde rahat yatak da bu benzersiz XG+ modelinde üstün bir standart özellik olarak mevcut.

Bu serideki her bir kamyonda "Sürücü Paketi" yer alıyor. Bu pakette diğer tüm özelliklerin yanı sıra DAF Gece Kilidi, bir mikrodalga, eksiksiz bir lüks paspas seti ve oldukça dolu bir hediye çantası bulunuyor.

"DAF Kamyon Üretiminin 75. Yılını" kutlamak için sunulan Özel Üretim şık bir Gümüş Metalik renge boyandı ve DAF'ın üretimde dönüm noktasını gösteren benzersiz siyah ve sarı çizgi tasarımı mevcut. Alcoa Dura-Bright Alüminyum Jantlar da bunları tamamlıyor. 

Editör: Mutlu Doğan