Uzun mesafe ve ağır yük taşımacılığı için tasarlanan DAF'ın Yeni Nesil araçlarından  XF, ödülleri tapluyor. Yeni XG ve XG⁺ modelleri de bu kategoride bulunuyor. Bu kamyonlar, yeni AB Kütleler ve Boyutlar yönetmeliklerine uyan piyasadaki ilk ve tek kamyonlar olarak öne çıkıyor. Bu nedenle bu araçlar; mükemmel aerodinamik özellikler, çok düşük cam bel çizgileri ve eşi benzeri olmayan iç alan genişliğiyle sektör lideri verimlilik, güvenlik ve sürücü konforu sağlıyor.

DAF, arka arkaya dört kez MT Award'u kazanarak rekor kırdı ve yedi yıl içinde beşinci Filo Kamyonu unvanını aldı. Böylece DAF ve Leyland markaları, 1986'dan bu yana devam eden ödül yarışmasında 21 kategoride ödül almış oldu.

Motor Transport Awards, Birleşik Krallık taşımacılık sektörü takviminde çok önemli bir etkinlikler arasında bulunuyor ve kazananlar olağanüstü başarılarından dolayı tanınıyor. Ödüller, taşımacılık alanındaki yüksek profilli operatörlerden oluşan etkili bir değerlendirme paneli tarafından veriliyor.

DAF Trucks UK Genel Müdürü Laurence Drake, bu ödülü tekrar kazandıkları için çok mutlu olduklarını belirterek,  "Yeni Nesil XF ve aynı kategorideki XG ve XG⁺ modelleri, isimlerini sonuna kadar hak ediyor çünkü kamyon tasarımı ve performansının geleceğini temsil ediyorlar. Kamyon sektörünün en büyük ve en iyi bayi ağıyla desteklenen Yeni Nesil DAF XF, filo operatörleri için çok cazip bir teklif haline gelirken sürücüye üstün konfor sunuyor." dedi. 


FOTOĞRAFTAKİLER: Laurence Drake'e (ortada, DAF Trucks UK Genel Müdürü) Clare Balding (sunucu), Nigel Beckett (DAF Trucks UK Yedek Parça Satış ve Pazarlama Müdürü, Ian Grant (DAF Trucks UK Satış Sonrası Müdürü), Russell Patmore (DAF Trucks UK Satış Müdürü), Daniela Patrizi (Texaco Lubricants) ve Steve Hobson (Motor Transport editörü)