Avrupa'nın dört bir yanından 15 aday Goodyear test alanında yarışıyor

Macaristan'dan Gábor Szabados, International DAF Driver Challenge 2022'yi kazandı

Macar Gábor Szabados, "DAF Driver Challenge Champion 2022" seçildi. Goodyear'ın Lüksemburg'daki etkileyici test sahasında heyecan verici bir uluslararası finalde, bu hafta sonu Avrupa'nın dört bir yanından 15 aday gıpta edilen unvan için yarıştı. İkinci ve üçüncü sırayı Fransa'dan Pierre Emmanuel Huet ve Romanya'dan Emanuel Mezei aldı.

Gogolak Gabor için her gün kamyon şoförü olan heyecanlı Gábor Szabados (32) “Şu anda ne kadar mutlu olduğumu tarif edemem” dedi. “Rekabet şiddetliydi. Hepimiz kendimizi gerçekten sınırları zorlamak zorunda kaldık.”

Mesleki ve dağıtım uygulamalarına yönelik yepyeni DAF XD de dahil olmak üzere Yeni Nesil DAF kamyon serisinin direksiyonunun başında tüm sürüş testleri yapıldı - sadece iki hafta önce ortaya çıktı ve '2023 Yılının Uluslararası Kamyonu' ödülüne layık görüldü. Gábor, "Kamyonlar ve treylerlerle yapılan pratik sürüş testlerini içeren zorluklar son derece zordu ve teknoloji, mevzuat ve yönetmelikleri kapsayan sınavlar bizi sınırlarına kadar test etti" dedi. "Elektrikli kamyon kullanmak benim için tamamen yeniydi ve itiraf etmeliyim ki çok sevdim!"

Macaristan'dan Gábor Szabados, bu hafta sonu "DAF Driver Challenge Champion 2022" ödülünü kazandı.

Avrupa'nın en iyisi

Toplamda 1.000'den fazla yarışmacıyla DAF Driver Challenge yarışması 2021'de 20 ülkedeki ulusal etkinliklerle başladı ve geçen hafta sonu yalnızca en iyi 15 kamyon sürücüsünün derece aldığı uluslararası finalle sonuçlandı. Jüri, yarışmacıların performansını her aşamada dikkatle izledi.

'Kamyoncu gerçek zanaatkardır'

DAF Trucks başkanı ve jüri başkanı Harald Seidel şunları söyledi: "Mükemmel bir kamyon sürücüsünün harika bir beceriye ihtiyacı var. Bu final bunu bir kez daha doğruladı. Yalnızca bilgi, deneyim, beceri, özveri ve soğukkanlı düşünceyi birleştirenler kamyonlarının performansını maksimuma çıkarabilir. DAF, kamyon şoförlerinin gerçek birer usta olduğunu ve podyumda olmayı hak ettiğini gerçekten düşünüyor!”

'Bir aracın potansiyelini ortaya çıkaran sürücüdür'

DAF Trucks Pazarlama ve Satış Direktörü ve Yönetim Kurulu Üyesi Richard Zink: “Pazar lideri verimlilik, güvenlik ve sürücü konforu sunan kamyonlar üretiyoruz. Ancak, bir aracın potansiyelini ortaya çıkaran, direksiyonun arkasındaki kadın veya erkektir. Bu nedenle kamyonlarımızı sürücüyü düşünerek geliştiriyoruz. Avrupa'nın en iyi sürücülerinin, ödüllü araçlarımızın direksiyonunda olağanüstü becerilerini sergilediğini görmek etkileyiciydi."