2022, Challenge Group için heyecan verici bir inişli çıkışlı yolculuk oldu ve değişken zorlukların yanı sıra tarihi kilometre taşı başarıları da beraberinde getirdi.

2022'de Challenge Group tarafından 200 bin ton yük taşındı ve 350 bin tonluk yük, Grubun Liège'deki merkezinde Challenge Handling tarafından elleçlendi. Son 365 gün içinde Challenge Airlines'ta uçulan hayvan sayısı da etkileyiciydi. Firma 5 binden fazla at, günlük civciv veya egzotik hayvanı güvenli ve stressiz bir yolculukla taşıdı.

Malta kargo taşıyıcısı Grubun toplam havayolu sayısını üçe çıkardı ve artık tümü Challenge Airlines markası altında uçuyor. Kurumsal yeniden markalaşma kapsamında, daha önce CAL Cargo olarak bilinen Grubun en uzun süre hizmet veren havayolu şirketi, bu yaz Challenge Airlines IL oldu ve Tel Aviv'deki yeni genel merkez binasının yanı sıra iki Boeing 767- ilavesine önemli yatırımlar yapıldı. Filoya 300BDSF. Grup, Challenge Airlines BE ile birlikte 2022'de Avrupa, Orta Doğu, Kanada ve Asya'da on yeni havalimanı destinasyonuna hizmet vererek planlanan ağının kapsamını neredeyse iki katına çıkardı.

CEO'su Yossi Shoukroun, "Bu yıl başardığımız her şeye ve bunun gerçekleştiği ekonomik ortama bakıldığında, 2022 inanılmaz bir inişli çıkışlı geçti ve bugün bulunduğumuz yerden hepimiz daha da gurur duyuyoruz" dedi ve "Yıl başlangıçta çok iyi başladı, ancak müteakip, öngörülemeyen jeopolitik olaylar, artan enflasyonun etkileri ve daha düşük bir seviyede de olsa devam eden kur oynaklığı, daha da yüksek düzeyde esneklik ve yaratıcılık gerektirdi - Challenge Group'un iyi bilinen nitelikleri. Challenge Group olarak gücümüz ve yıl boyunca defalarca kanıtladığımız gücümüz, uçtan uca tüm tedarik zincirini kapsayacak becerilere ve kaynaklara sahip olmamızdır. Çeviklik ve özerkliği bir araya getirin ve Challenge Group'u elde edin" açıklamasını yaptı.