Çarsan Treyler, yeni fabrikasını kalabalık bir törenle 16 Eylül Cumartesi günü Çarşamba Organize Sanayi Bölgesi’nde hizmete açtı. Törene; Çarsan Treyler Yönetim Kurulu Ahmet Öztürk, Çarsan Treyler Genel Müdürü İbrahim Öztürk, TREDER Başkanı Yalçın Şentürk, Çarşamba Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Ayhan Sonkaya, Tekkeköy Kaymakamı Dr Polat Kara, Çarşamba Belediye Başkanı Halit Doğan, AK Parti Samsun Milletvekili Fuat Köktaş, birçok TREDER üyesi ve tedarikçinin yanı sıra müşteriler, bölgenin önde gelen insanları katıldı.  

Samsun’da üretim yapan Çarsan Treyler, kurulduğu 2002 yılından itibaren büyümesini sürdürüyor. Samsun Küçük Sanayi Sitesi’nde faaliyete başlayan Çarsan Treyler, 400 metrekarelik alanda aylık ortalama 2 adet treyler imalatı ile başladığı hikayesine, yeni fabrikasında 25 bin metrekare üzerinde 11 bin 500 metrekare kapalı alanda üretim yapacak. Çarsan Treyler, yeni fabrikasında aylık 50 adet treyler üretimi yapacak.  

Çarsan Treyler Genel Müdürü İbrahim Öztürk konuşmasında şunları söyledi: “Bölgemizde yatırım yapmanın, büyümenin gururunu yaşıyoruz. Mustafa Kemal Atatürk'ün; ‘Her fabrika bir kaledir.’ Sözünden hareketle burada yeni kaleler inşa ediyoruz. Bizleri bugünlere getiren, yanlışlarımızda dahi biz desteklemekten geri durmayan Babam Ahmet Öztürk’e çok teşekkür ediyorum”

Çarsan Treyler’i gurur ile takip ediyoruz

TREDER Başkanı Yalçın Şentürk de Çarsan Treyler’in gelişimini gururla takip etiklerini belirterek, başarılarının devamını diledi. Treyler üretiminin 70 bin adetlere ulaşacağını kaydeden Şentürk, yeni yatırımlarla her zamankinden daha güçlü olduklarını belirtti.

TREDER Başkanı Yalçın Şentürk, mesleğe ilk başladıkları dönemleri hatırlatan taşlama makinesi hediye etti. Ayrıca TREDER adına fabrika için bir plaket takdim etti.

Treyler sektörü açılışta Çarsan'ı yanlız bırakmadı. Çok sayıda treyler üreticisi ve tedarikçisi açılşta yerini aldı.