Konuya ilişkin değerlendirmede bulunan Koç Holding Dayanıklı Tüketim Grubu Başkanı Fatih Kemal Ebiçlioğlu, Koç Topluluğu’nun dijital dönüşüm çalışmaları çerçevesinde, Token ile ödeme teknolojileri alanında önemli stratejik adımlar atmayı sürdürdüklerini belirtti. Geliştirdiği teknolojilerle işletmelerin süreçlerini iyileştirmeyi, onlara kârlılık ve verimlilik sunarak büyümelerini sağlamayı hedefleyen Token’ın çalışmalarına ara vermeden devam ettiğini belirten Ebiçlioğlusözlerine şöyle devam etti: “Token, Beko marka ödeme cihazlarını, yazılım gücü ile birleştiriyor ve Koç güvencesiyle müşterilerine sunuyor. Hâlihazırda 700 binden fazla Beko markalı yeni nesil ödeme kaydedici cihazla sektör lideri olan Token, bu cihazlar üzerinden yapılan günde yaklaşık 5 milyon işlemi yönetiyor. Mali sistemler ve ödeme sistemleri alanındaki uzun yıllara dayalı deneyimlerini ve yeni teknolojileri şimdi de pompa yazar kasaya entegre eden Token, Petrol Ofisi iş birliği ile yeni çözümünü sektöre tanıtmış oldu. Token, Beko 1000 TR yeni nesil pompa yazar kasa ile tebliğin gerekliliklerini yerine getirmenin ötesinde, akaryakıt istasyonlarının farklı ihtiyaçlarını karşılayabilecek ve uzun yıllar boyunca kullanabilecekleri dayanıklılıkta bir ürünü sektöre kazandırdı. Petrol Ofisi ile yürüttüğümüz iş birliğinden büyük memnuniyet duyuyor, akaryakıt istasyonlarının dijitalleşmesine katkı sağlayacak bu uygulamanın hayırlı olmasını diliyoruz.” 

Birçok ilki gerçekleştiren, sektörlerinin lider ve köklü kuruluşu olarak, teknolojiye verdikleri öneme vurgu yapan Petrol Ofisi CEO’su Selim Şiper, “Petrol Ofisi, her alanda olduğu gibi teknolojide de 81 yıldır sektöründe ilkleri gerçekleştirmekte, öncülük yapmaktadır. Türkiye’de ilk ve tek olarak sunduğumuz, müşterilerimize avantajlar sunan birçok yenilik de teknolojiye verdiğimiz önem ve gelişmiş teknolojik altyapımızın göstergesidir. Token gibi bu alanda öne çıkan partnerlerimizle geliştirdiğimiz çalışmalar ile de müşterilerimize avantajlar sunan yeni teknolojilere istasyonlarımızda ev sahipliği yapmaktan büyük memnuniyet duyuyoruz. Token’ın geliştirdiği bu yeni nesil pompa yazar kasa Beko 1000 TR de, gelişmiş teknolojisi ile tek cihazda farklı avantajlar sunuyor. Token’ı, VUK 527 tebliği kapsamında ilk onayı alan yeni nesil ürünlerinden dolayı tebrik ediyor ve hayırlı uğurlu olmasını diliyoruz” dedi. 

Beko 1000 TR, müşterilere pompa yanında da ödeme kolaylığı sağlıyor

Türkiye’nin ilk entegre POS özelliğine sahip pompa yazar kasası olan Beko 1000 TR, opsiyonel olarak pompa yanında da ödeme almaya imkan sağlıyor. Pompa yanında temassız ödeme yapılabilmesi, müşteriye büyük bir kolaylık sağlarken satış sürecini hızlandırmasıyla istasyondaki yoğunluğu önlüyor. Token ekipleri tarafından geliştirilen bulut tabanlı TokenX yazılımını içeren Beko 1000 TR Pompa Yazar Kasa ve Beko 400 TR Android POS ile market içerisindeki ödeme deneyimini de iyileştiriyor. Plaka ve tutar bilgisini 400 TR ekranına otomatik olarak aktaran sistem sayesinde manuel giriş yapılmasına gerek kalmıyor, hatalı girişler engelleniyor ve işlemler hızlanıyor. Yazılımı ile istasyonu tek ekrandan yönetme kolaylığı sağlayan ürün, web paneli üzerinden tüm raporlama ve iş yönetiminin yanında uzaktan vardiya yönetimine imkan tanıyor; plaka, tarih, satış, miktar, ödeme türü bazlı raporlar alınabiliyor ve tüm satış işlemlerini anlık ve otomatik olarak Gelir İdaresi Başkanlığı’na raporlanıyor. 

Her koşulda istasyonun yanında

Android 9.0 işletim sistemine sahip Beko 1000 TR, 700 bin yazar kasa pos cihazını yöneten güvenli sunucu altyapısı, enerji sektörü özelinde hazırlanan bulut servisleri ve entegrasyon yazılımları ile de fark yaratıyor. Tüm pompalar ve EPDK lisanslı otomasyon sistemleri ile uyumlu çalışabilen Beko 1000 TR, 7 inç geniş dokunmatik ekranı ve yardımcı tuşları ile kullanım kolaylığı sağlıyor. Şık alüminyum dış kasası ile -30 / +55 derece arası ısılarda çalışabilen Beko 1000 TR’nin, her türlü yağış ve darbelere karşı dayanıklılığı IP54 ve IK08 sertifikaları ile de tescilli.