Altur Turizm ve MAN arasında 2023 yılında yapılan alım anlaşması kapsamında satışı yapılan 35 adet otobüsün, 20 adedi teslim edildi. Altur Turizm, geriye kalan 15 adetlik kısmı da mart ayında teslim alacak. 

MAN’ın İkitelli’deki merkezinde yapılan teslimata MAN Kamyon ve Otobüs Ticaret A.Ş. Genel Müdürü Tuncay Bekiroğlu , Altur Turizm Yönetim Kurulu Başkanı Abdurrahim Albayrak  ve  MAN Kamyon ve Otobüs Otobüs Satış Direktörü Can Cansu da katıldı. 

MAN Kamyon ve Otobüs Ticaret A.Ş. Genel Müdürü Tuncay Bekiroğlu yaptığı konuşmada, Altur’un Türkiye’nin en güzide kurumlarının başında geldiğini belirterek, “Altur’un ürünlerimize gösterdiği teveccühten dolayı mutluyuz. Bu ilişki artarak devam edecek. Tören öncesi çay içerken 10 adetlik yeni bir anlaşma yaptık” dedi. 

Altur Turizm Yönetim Kurulu Başkanı Abdurrahim Albayrak da, 48 yıl önce Aksaray Vatan'da kurulurken MAN servisinin desteğini aldıklarını, o zaman “dünyada Man ahirette iman” dediğini hatırlatarak MAN’dan duydukları memnuniyeti aktardı. Albayrak MAN alımlarının devam edeceğini söyleyerek, “Çay içerken 10 otobüs için daha anlaştık. Bunu 30’a 40’a çıkarırız diye düşünüyorum. Biz memnunuz, yolcularımız memnun, az yakıyor, çok kazandırıyor” dedi. 

MAN Kamyon ve Otobüs Otobüs Satış Direktörü Can Cansu, MAN olarak satış rekorları kırdıklarını ancak bundan daha önemlisinin de pazar paylarını 2 katına çıkarmaları olduğunu söyledi. Cansu, “Seyahat otobüsü pazarında yüzde 21 pazar payına ulaştık. Satışlarımızı artırmamızda bireysel otobüsçüler kadar ullusal köklü firmaların alımları da etkili oldu. Altur Turizm’e bugün aldığı 35 adet otobüsün 20 adedini teslim ediyoruz. MAN Lions Coach’ların Altur Turizm ailesine hayırlı olmasını diliyoruz” diye konuştu.