Polonya’da Türk yatırımı olarak faaliyete başlayan HGL Lojistik, Türk firmalarına sunduğu özel hizmetlerle yoğun ilgi görüyor. Depoya gelen ürünlerin çok kısa zamanda teslim edilmesi sözünü veren firma, Türk firmalarına Polonya’daki en iyi fiyatları sunuyor. Gümrükleme, depolama, iç dağıtım ve tüm katma değerli hizmetleri sunan firma, 3 yıl içerisinde 5 farklı noktada depo açarak ağını da genişletecek. HGL Lojistiğin (HGL Sp. z o.o.) Kurucusu ve Genel Müdürü Ahmet Er, Polonya pazarında etkinliğini artırmak isteyen Türk nakliyeci ve ihracatçılarını bekliyoruz” diyor. 

HGL Lojistiğin (HGL Sp. z o.o.) Kurucusu ve Genel Müdürü Ahmet Er, Polonya’da henüz yeni faaliyete başlamasına rağmen büyük ilgi gören gümrüklü depoları hakkında bilgi verdi. Gümrükleme, elleçleme, iç dağıtım gibi hizmetlerin yanı sıra tüm katma değerli hizmetlerin sunulduğu gümrüklü depo, toplam 3 bin metrekarelik kapalı alandan oluşuyor. 250 metrekarelik ofis alanına sahip sahada, soğutucu gerektiren yükler [AE1] dışında her türlü ürüne hizmet verilebiliyor. Güney Polonya’nın Tychy şehrindeki depo stratejik konumu ile öne çıkıyor. Slovakya ve Çekya’ya 70 [AE2] kilometre mesafede bulunan tesis, Polonya’ya gelen TIR’ların geçiş güzergâhında olması nedeniyle önemli bir konum avantajına da sahip.

POLONYA’DA TÜRK FİRMALARINA EN BÜYÜK DESTEK HGL’DEN

Polonya, Türk ihracatı ve nakliyecisi için son dönemin en parlak ülkelerinden biri ve ticaretimiz her yıl hızla artış gösteriyor. Aynı şekilde Avrupa için de Polonya lojistik ve üretim merkezi olarak konumlandırılıyor ve dünyanın en büyük şirketleri buraya yatırım yapıyorlar. Avrupa’da Polonya’nın lojistik payının yüzde 35 gibi çok yüksek bir oranda olduğunun altını çizen Ahmet Er, bu nedenle burada gümrüklü depo açarak stratejik bir adım attıklarını belirterek, “Türk nakliyecisi ve ihracatçısının ülke pazarına hızlı girişini sağlayacak hizmetleri sunuyoruz. Verdiğimiz kaliteli ve uygun fiyatlı hizmetlerle ülkemiz firmalarının rekabet gücüne destek olmak istiyoruz” diyor. 

HGL’NİN SUNDUĞU HİZMET KALİTESİNE YOĞUN İLGİ

HGL yeni hizmete başlamış olmasına rağmen Türk firmalarından yoğun ilgi görüyor. Ahmet Er bunun nedenini “Aynı dile konuşan, Türk firmalarının ihtiyaçlarını, beklentilerini çok iyi bilen, onlarla aynı amaçla çalışan bir firmayız. Bu nedenle müşterilerimizle bir bağ kuruyoruz ve beraber yol alıyoruz” diye açıklıyor. 

Daha önce Polonya’da farklı gümrüklü depolarda hizmet alan firmaların yaşadığı sorunların da kendilerine gösterilen ilgide payı olduğunun altını çizen Er, “Polonyalı firmalar Türk ihracatçısının, nakliyecisinin ihtiyaçlarını, beklentilerini bizim kadar bilmiyorlar. Bu da hizmet kalitesinin düşük olmasına neden oluyor Fiyatlar da bize göre çok yüksek. Biz HGL’yi kurarken, sorunsuz, kesintisiz, hızlı ve kaliteli bir hizmet anlayışıyla yola çıktık. Doğal olarak HGL’ye bir ilgi oluştu” diye konuşuyor. 

SABAH GELEN YÜK AKŞAM MÜŞTERİNİN KAPISINDA

Bu ilgiye karşılık vermek için geniş bir ekip kurduklarını söyleyen Er, araç filosu yatırımı yaparak iç dağıtım hizmetlerini kendi araçlarıyla desteklediklerini belirtiyor. Kaliteli ve uygun fiyatlı hizmetin yanı sıra 24 saatte teslimat sözü de HGL’nin sunduğu önemli bir avantaj. Er, “Polonyalı lojistik firmaların Türkiye den deposuna gelen ürünlerin gümrüklemesi ve müşterilere teslimatı 72 saate kadar sürebiliyor. Biz HGL Lojistik olarak yakın mesafede olan yüklerin gümrüklemesi çok hızlı bir şekilde yapıp aynı gün teslim ediyoruz. Polonya’nın en uzak noktasına ise 24 saat içerisinde teslimat yapabilecek bir sistem kurduk ve bunun sözünü de müşterilerimize veriyoruz” açıklamasını yapıyor. 

E-TİCARET İÇİN TÜM HİZMETLER MEVCUT

Ahmet Er, depolarında gümrükleme, depolama ve iç dağıtımın yanı sıra, barkotlama, etiketleme, paketleme gibi tüm katma değerli hizmetleri de verebilen bir sistem sundukların için e-ticaret firmaları için de önemli bir yapı oluşturduklarını söylüyor. Depomuzda bulunan ürünlerin müşteriden gelen talebe göre her türlü katma değerli hizmet uygulayıp, özel bir yazılım vasıtasıyla e-ticaret sitelerinden otomatik gelen siparişi hızlı bir şekilde kargoya hazır hale getirip son kullanıcıya teslimatını sağlıyoruz. 

KENDİ DEPONUZ GİBİ KULLANIN

Depo yatırım maliyetleri oldukça yüksek ve firmalar bunun yerine kiralama modelini tercih ediyor. HGL Lojistik ise Türk nakliye firmalarına tam bir iş birliği vadediyor ve burayı kendi deponuz gibi kullanın diyor. Ahmet Er, “Türk müşterilerimiz bizden ne istiyorsa o hizmeti onlara vermeye her zaman hazırız. Aynı zamanda verdiğimiz hizmetin Polonya’da alacakları en uygun fiyatlı hizmet olacağına söz veriyoruz. 3 yıl içerisinde 5 farklı noktada depo açarak ağımızı da genişletiyoruz. Doğal olarak da müşterilerimiz bu geniş ağın bir parçası olarak bu hizmetlerimizden yararlanacaklar” ifadelerini kullanıyor.