Sektören önde gelen firmalarından Atom Lojistik global marka olma hedefi için yatırımlarına hız verirken Iveco iş birliğini yeni alımlarla güçlendirdi. Firma 100 adet Iveco S-Way alırken, elektrikli Nicola'nın Türkiye'de ilk siparişini de verdi.

Araçların teslimatı Çırağan Sarayı’nda yapılan törenle gerçekleşti. Törende konuşan, Iveco Türkiye Genel Müdürü Hakkı Işınak, Atom Lojistik ile olan iş birliğinin önemine vurgu yaparak 100 adetlik teslimatla bu iş birliğini daha da geliştirdiklerini söyledi. Işınak, törende Atom Lojistik’in elektrikli araçları Nikola için Türkiye’de ilk sipariş veren firma olduğunu da açıkladı. 

Atom Lojistik Genel Müdürü Onur Okumuş, da yaptığı konuşmada, yaptıkları yatırımlar ile global marka olma hedefine doğru ilerlediklerini söyledi. Iveco’ya seslenerek,  “S-Way çekicisi ile gurur duyabilirsiniz” diyen Okumuş, Türkiye’de en fazla Iveco filosunu bulunan firma olduklarının da altını çizdi. Okumuş, hedeflerinin global marka olmak olduğunu, yatırımlarını da bu amaçla yaptıklarına vurgu yaptıktan sonra, “Bu nedenle elektrikli araç Nikola’nın Türkiye’deki ilk siparişlerini de verdik” dedi.