Frigorifik treylerden itfaiyeye, elektrikli araçlardan, karavana, iş makinalarından forkliftlere kadar pek çok alanda kullanılabilen FlexLED led şeritler, üreticisine yeni tasarımlar için imkan sağlarken kullanıcısına işlevsellik vadediyor. Bu yılın sonunda piyasaya sunulacak led şeritler, üç farklı ebatta ve farklı renklerde çeşitlere sahip. 

Frigorifik treylerleri içerisinde kullanılabilen FlexLED, panelde herhangi bir delik açmadan özel tasarımlı profiller sayesinde montajı yapılabiliyor. FlexLED araç içerisinde gün ışığına en yakın ışık değerlerini de sunuyor. CRI > 90 değerinde olan ledler sayesinde treylerin içindeki ürünün gerçek renginde görülmesi önemli bir avantaj yaratıyor.

Frigorifik araçların arka kapılarına da uygulanabilen FlexLED şeritler, kapı açıldığnıda otomatik olarak aydınlatıyor.

İtfaiye araçlarının dış yan aydınlatmalarında kullanabilen FlexLED şeritler, 10 metreye kadar tek şeritle 3-4 lambanın yaptığı aydınlatmayı sağlayabiliyor.

Prometeon Almanya Finans Direktörlüğü’ne Yaşar Yurtçu atandı Prometeon Almanya Finans Direktörlüğü’ne Yaşar Yurtçu atandı

Elektrikli araçlarda led aydınlatmalarının kullanılması enerji verimliliği açısından zorunluluk. FlexLED şeritler  elektrikli araçların içerisinde, dışında kullanılabiliyor.

Batarya veya pillerin enerji durumunu göstermek için yine led şeritler kullanılabiliyor. Farklı renk seçenekleri sunan FlexLED şeritler, aynı zamanda basamaklarda, plakların aydınlatılmasında kullanılabiliyor.

FlexLED şeritlerin en iyi kullanılabileceği araçlar ise karavanlar. Üreticilerin kendi imzalarını taşıyabilecek tasarımlara imkan sağlayan led şeritler, esnekliği sayesinde üreticisine hareket imkanı sağlıyor.

Forkliflerde ve iş makinalarında da kullanılabilen led şeritler, kabinin 360 derece kaplanabiliyor. Bu sayede ikaz ve aydınlatmada en üst seviye yakalanmış oluyor.