Toplantıya Aspöck Aydınlatma Sistemleri Türkiye Müdürü Selçuk Akman, Satış Müdürü Tayfun Kasım Şahin, Satış Mühendisi Halil Tuğrul Sayılgan ve Türkiye genelindeki; Trans34, Nevpa, Bir-Işık Tırsan SSH ve Fırat Oto bayileri katıldı.

Aspöck Aydınlatma Sistemleri Türkiye Müdürü Selçuk Akman toplantının başlangıcında yaptığı konuşmasında, şunları söyledi: “Öncelikle ülkemizde yaşanan depremlerde hayatını kaybedenler için Allah’tan rahmet, geride kalanlara başsağlığı diliyorum. Çok büyük bir felaket ile karşı karşıya geldik. Deprem bölgesine yardım için gittiğimizde tablonun çok daha ağır olduğunu üzülerek gördük. Toparlanmamız da kolay olmayacaktır. Yaraları hep birlikte saracağız. Umarım bir daha böyle bir felakete daha hazırlıklı yakalanırız.”

Avrupa treyler pazarını da değerlendiren Selçuk Akman, söz konusu pazarın geçtiğimiz yıl yüzde 3 artışla 383 bin adet olarak gerçekleştiğini, bu yıl için de yüzde 4 düşüşle 366 bin ile kapanmasının beklendiğini söyledi. Almanya’nın pazarı domine ettiğini belirten Akman, 140 bin adetlik treyler üretimi yapıldığına dikkat çekti. Avrupa treyler pazarında yeniden ikinciliğe yükselen Türkiye’nin, konumunu yeni ürünleriyle daha da güçlendirmeyi amaçladıklarını söyledi.

RADC 1.0 geri yanaşma asistanı filolardan çok talep görüyor

Aspöck’ün yeni ürünleri arasında yer alan RADC 1.0, FlexLed, Ecoled II / III, Yeni regülasyon tampon, Workpoint II, WorkFab I, Ara kablolar, Flexipoint II Led, Buat kutusu XL hakkında katılımcılara bilgi verildi. RADC 1.0 geri yanaşma asistanı, bütün fren sistemlerine uyumlu ve her türlü treyler ve üstyapıya kolay montajı yapılabiliyor. RADC 1.0 geri yanaşma esnasında hasar oluşmasını engellediği için filoların çok talep edilen ürün haline geldi. RADC 1.0 yeni sistem radar teknoloji sayesinde; kek sensor ile 8 metreye kadar tespit, kirli ve zor alanlarda çalışabilme, sert hava şartlarında sıkıntısız çalışma, üst bölgelerden düşen sulardan-kardan etkilenmemesi, frenleme ve sensor parametreleri ayarlanabiliyor ve tespit alanı ayarlanabiliyor.

FlexLed şerit ledler üreticilere esneklik sağlıyor

FlexLed şerit led ise kolay montaj ve esnekliği sayesinde başta frigorifik treylerde olmak üzere üreticilere kolaylık sağlıyor. Homojen ve yüksek aydınlatma gücü ile iç-dış aydınlatma olarak farklı renklerde, farklı tip treyler ve üstyapılarda kullanılabiliyor. Elektrikli araçlarda yapılan uygulamalarda aracın batarya gücüne göre renk değişebiliyor. Ürün aynı zamanda plakalarda da kullanılıyor.

Aspöck‘ün en yeni stop lambası Ecoled III, kayar sinyal ve üzerinde SMCG (yan park sinyal) özelliği mevcut. Çift besleme emniyetli stop fonksiyonu ve IP6K9K koruma sağlıyor.

Yeni regülasyon Alüminyum Tampon Rev.3 ürünü ise güçlendirilmiş altyapı, Reg No:58 Rev03’e uygun 180 tona kadar karşı mukavemet sağlıyor. Kolay kablolama sağlayan Yeni regülasyon tampon, slotlu yapı sayesinde kolay montaj ve hamburger ile dikdörtgen tiplere göre ayrı opsiyon sağlıyor.

Workpoint II, Çalışma-Geri Vites Lambaları da Aspöck’ün en yeni çalışma lambaları; 1.000 lümenden 3.000 lümene kadar aydınlatma gücü ile Avrupa’nın en verimlisi, düşü tüketim- yüksek aydınlatmasını sunuyor. Az akım çekmesi sayesinde daha kompakt tasarım sunan ürün, hem çalışma lambası hem de geri vites onayına sahip.

Çekici-Treyler Ara Kablolar; optimal kablo boyu, dayanıklı gövde, sızdırmaz soket yapısı, Euro 6 regülasyonuna uygun ve ADR’li.

Buat kutusu XL, özel ve çok kablolama gereken araç tipleri için çok faydalı (Lowbed, uzamalı araçlar, özel yapım araçlar vs). Ana tesisata uygun soketli yapısı bulanan ürün; daha derin ve daha geniş.

 

(Soldan sağa) Halil Tuğrul Sayılgan, Selçuk Akman, Tayfun Kasım Şahin.

Aspöck Türkiye Ailesi genişliyor

Yeni atamalara göre Satış Mühendisi Satış Müdürü Tayfun Kasım Şahin 1 Mart 2023 tarihinde, Satış Mühendisi Halil Tuğrul Sayılgan ise 11 Kasım 2022 tarihi itibariyle görevine başladı.

 

1977 yılında İstanbul’da doğan Tayfun Kasım Şahin, Kadıköy Anadolu Lisesi ardından Yıldız Teknik Üniversitesi İnşaat Mühendisliği bölümünden mezun oldu. 2000 yılında iş hayatına başlayan Şahin, çeşitli firmalarda satış ve pazarlama bölümünde yöneticilik yaptı. İyi derecede İngilizce bilen Şahin, 1 Mart tarihi itibariyle Aspöck Aydınlatma Sistemleri’nde Satış Müdürü olarak görev başladı.

1987 doğumlu Halil Tuğrul Sayılgan, Maltepe Lisesi ve Gebze Teknik Üniversitesi, Malzeme Bilimi ve Mühendisliği bölümünden mezun oldu. 2019 yılında iş hayatına atılan Sayılgan, 11 Kasım 2022 yılından itibaren Satış Mühendisi olarak görev almaya başladı. Sayılgan, iyi derecede İngilizce biliyor.