Antalya Ticaret ve Sanayi Odası Organ Seçimleri sonucu yönetim kurulu başkanlığına seçilen Ali Bahar görevine başladı. Yönetim Kurulu ve Meclis Üyeleriyle birlikte ATSO’ya gelen Ali Bahar, önce Oda çalışanlarını ofislerinde ziyaret ederek tek tek tokalaştı ve görevlerinde kolaylıklar diledi. Ali Bahar, daha sonra beraberindeki Yönetim Kurulu ve Meclis Üyeleriyle birlikte ATSO Atatürk Konferans Salonu’na geçerek basın toplantısı gerçekleştirdi.

TÜRKİYE SEÇİM TARİHİNDE EMSAL

ATSO’yu kentin en büyük lobi kuruluşu haline getireceklerini ifade eden Ali Bahar’ın konuşmasında öne çıkanlar şöyle;

“Antalya Ticaret ve Sanayi Odamızın organ seçimleri 01 Ekim’de gerçekleşmiş, 07 Ekim’de de Yönetim Kurulu ve Yönetim Kurulu Başkanı seçimi yapılmıştır. Bu ikinci aşama, odamız için hiç hoş olmayan bir olaylar silsilesini, beraberinde getirmiştir. Kepez 3’üncü İlçe Seçim Kurulu, kırmızı listelerde şifreli oy kullanımını tespit etmiş, Yüksek Seçim Kurulu da bu kararı onamıştır. Bu karar, Türkiye seçim tarihinde emsal olarak yerini alacak ve ümit ediyorum ki bundan sonra insanlar, hür ve özgür iradeleri dışında birilerinin şahsi çıkarı için oy vermeye zorlanamayacaklardır.

RENKLERİN MÜCADELESİ ARTIK BİTMİŞTİR, BİTMELİDİR

Seçim bittiğine göre, renklerin mücadelesi artık bitmiştir, bitmelidir. Az önce de ifade ettiğim üzere, sandıktan çıkan sonuca yapılan itirazlar yargıya intikal etmiş, titizlikle yapılan inceleme ve değerlendirmeler neticesinde sonuç, hukukun üstünlüğü ilkesi ışığında, tescil ve ilan edilmiştir.

Özetle konu kapanmıştır, artık kapanmalıdır. Antalya Ticaret ve Sanayi Odası an itibariyle, 53 bin üyesi, 283 meslek komitesi üyesi ve 117 meclis üyesi ile tek bir vücuttur, tek vücut olmalıdır. Bunu sağlamak da öncelikle şahsımın ve yönetim kurulumuzun sorumluluğu ve vazifesidir. Özellikle belirtmek isterim ki ‘Birlikte yöneteceğiz’ bir slogan değil, ATSO üyelerine ve Antalya halkına verdiğimiz bir sözdür. Sizlerden ricam ise verdiğimiz bu sözün takipçisi olmanız, mümkün değil ama eğer sözümüzden saparsak bize bunu hatırlatmanızdır.

KAYBEDECEK BİR DAKİKAMIZ YOK

‘Küsleri barıştıracağız’ demiştik. Çalışmaya hemen şimdi, bu avludan başlıyoruz. Seçim süreci boyunca ve hatta öncesinde, istemeden de olsa kırdığımız, incittiğimiz kim varsa, şahsım ve yönetim kurulum adına herkesten tek tek özür diliyorum. Kırgınlığının, özür dilemek ile geçmeyeceğini düşünenler için, genel sekreterimize ilk talimatımı huzurlarınızda iletmek istiyorum.

‘Ben Ali Bahar’a kırgınım ve kendisiyle görüşmek istiyorum’ diyen herkes ile beni zaman kaybetmeden bir araya getirecek planlamayı yapınız. Bunun için kimseden onay almanıza gerek yoktur, bu konuda tam yetkilisiniz.

Şunu da belirtmeden geçmek istemem; Kaybedecek bir dakikamız yok. Zamanımızı kişisel meseleler yerine Antalya’mızın, iş dünyamızın, esnafımızın sorunlarının çözümüne, yeni projelere, ortak aklı hakim kılacak aksiyonlara ayırmayı yeğlerim.

ANTALYA’NIN PANDEMİDE ALDIĞI YARA HALA TAZELİĞİNİ KORUYOR

Çünkü Antalya’nın pandemide aldığı yara hala tazeliğini koruyor. Bunu hepiniz görüyor ve yaşıyorsunuz. Başarılı bir turizm sezonunu geride bıraktık ama yetmez. ‘Bir turizm sezonunu daha geride bıraktık’ demekten dahi rahatsızım. Çünkü turizmi hala 12 aya yayamadık, turizmi çeşitlendiremedik, çarşıda kışın turist yok, esnafımız turizm gelirlerinden hak ettiği payı alamıyor. Bu yüzden çok çalışmalıyız. Çok çalışmaktan daha da önemlisi, birlikte çalışmalıyız.