Bremen'de, ağır vasıta sürücüleri için otoyol yakınında konteyner otel yapıldı. Sürücülerin konaklayabileceği otel 45 ft'lik nakliye konteynerinin 4 odaya bölünmesiyle yapıldı. www.trans.info’daki habere göre, Haftalık dinlenme sürelerini kabin dışında geçirmek isteyen sürücüler için yapılan otelin konaklama fiyatı 49 Euro olacak.

Şirketin açıklamasına göre, konteyner ısı ve ses yalıtımlı ve bireysel ısıtma veya soğutma için klima bulunuyor. Ayrıca her odaya bir pencere yapılmış.

Her odanın alanı 7,5 metrekare ve konteynerlerin iç yüksekliği 2,50 metre. Bu da odaların ortalama kabin boyutundan sadece yüzde 30 daha büyük olmasını sağlıyor.

Odalarda 90 x 200 cm yatak, tuvalet, duş, masalı bank, raf, gardırop ve elektrikli panjur bulunuyor. Geniş ekranda birçok uluslararası kanalın izlenebildiği Wi-Fi ve uydu TV ücretsiz ve sınırsız.

Sıhhi tesisler sürücüler için büyük bir fark yaratırken, bunun dışında, bu kadar küçük bir oda için para ödemenin ve kamyonu dışarıda başıboş bırakmanın ne anlamı var?

Önümüzdeki üç veya dört yıl içinde 600 site daha inşa edileceği de belirtiliyor.