Treyler pazarında “Güven verir” sloganı ile tanınan ve kurumsal yapısı ile sektörün önemli şirketlerinden olan Recep Serin Otomotiv’in Başkanı Recep Serin; sektördeki rekabetin her geçen gün arttığını ve müşterilerin güvenini kazanmak için kurumsal olmanın ve yenilikler geliştirmenin daha da önemli olduğunu belirtti. Kurumsallaşma ve yenilikler sunma konusunda yaptıkları çalışmaları ve 2023 hedefleri hakkında bilgi veren Serin açıklamalarda bulundu.

“2.El’de Müşterilerin Güvendiği Şirket Olmak İçin Kurumsallık Çok Önemli”

2.El Treyler pazarında müşterilerin güvenini sağlamanın çok önemli olduğunu belirten Recep Serin; bir treyler için kendilerine ait servis kanalında araçların tüm alt ve yürüyen aksamlarının incelenebildiği ve detaylı ekspertiz raporunun hazırlandığı kurumsal bir sisteme sahip olduklarını söyledi. Serin, “müşterilerimiz satın almak istedikleri araçların mevcut durumu ve geçmiş hikayesi ile ilgili bilgilere şeffaf bir şekilde ulaşabiliyor” şeklinde konuştu.

2.El araçların önemli bakım ve onarımlarının kendileri tarafından yapıldığını müşterilerin güvenle satın alabilecekleri araçlar sunduklarını söyleyen Serin, Change araçların tespiti için de özel yöntemler geliştirdiklerini ve Change araç alım satımı yapmama konusuna kurumsal hassasiyet gösterdiklerini ifade etti

“İşimizi Dijital Hale Getirme Yolunda Mesafe Aldık”

Birçok işin dijital ortama geçtiği günümüzde kendilerinin de dijitalleşmeye yatırım yaptığını belirten Serin, özel bir CRM yazılımı için 2021 sonundan beri yatırım yaptıklarını ve RSOSOFT adını verdikleri yazılımı 2022 yılında kullanmaya başladıklarını açıkladı. RSOSOFT ile tüm araç, müşteri ve görüşme bilgilerinin kayıt altına alındığını ifade eden Serin, “yazılımımız aynı zamanda müşterilerimizin talep ettiği araçlar için internet veri tabanında tarama yaparak müşterimiz için en uygun aracı bulabilen bir yapay zekaya sahip” dedi.  

“2023 için Tüm Sektörü İlgilendiren Projelerimiz Var”

RSOSOFT için yaptıkları çalışmaların, treyler ticaretinin dijital kolaylıklardan nasıl yararlanabileceği konusunda kendilerine yeni ufuklar açtığını ve dijitalleşmenin olanaklarından sonuna kadar yararlanmak için yatırım yapmaya devam ettiklerini belirten Recep Serin “Müşterilerimizin bir çok markanın 0 km ve 2. El aracına kolayca ulaşabilecekleri ve ellerindeki 2.el treyleri çok hızlı bir şekilde değerlendirebilecekleri cep telefonu uygulamasının alt yapısını oluşturduk. 2023 yılında müşterilerimiz Recep Serin Otomotiv’in uygulaması ile tüm üreticilerin, ithalatçı markaların ve 2.El treyler ticareti yapanların ellerindeki araçlara kolayca ulaşabilecek ve ellerindeki aracı, almak istedikleri araç ile kolayca takasını yapabilecek.” dedi.

“Üreticiler ile Karşılıklı Yakın Markaj içindeyiz”

Kurumsal şirket olmanın sadece müşterilerin değil üreticilerin de ilgisini çektiğini ifade eden Recep Serin, hali hazırda 5 markanın bayisi olduklarını ve bu sayının 2023’te artacağını belirtti. Yeni projelerinden haberdar olan üreticiler ile yakın markaja girdiklerini ifade eden Serin; “2023 yılında sadece üreticiler ile değil 2.El treyler ticareti yapan meslektaşlarımız ile de yeni iş birlikleri geliştireceğiz ve müşterilerimizin taleplerini hızlı, güvenilir ve ekonomik bir şekilde çözeceğiz. Bu iş modeli ile müşterilerimiz de satıcılarda kazançlı çıkacak” dedi