VavaCars, ikinci el araçları piyasadan daha uygun maliyetle müşterisine sunmaya devam ediyor. Yüksek kalitede ekspertizden lojistik maliyeti ortadan kaldıran “adrese teslim” imkanına kadar çok sayıda inovatif hizmet, VavaCars müşterisinin düşük maliyetle araç sahibi olmasına olanak tanıyor.

Türkiye’nin ilk dijital ikinci el araç alım-satım platformu VavaCars, maliyet düşüren avantajlı hizmetleriyle sıfır araç kalitesinde ikinci el alım fırsatı sunmaya devam ediyor. VavaCars’ın, müşterilerine sunduğu avantajlar sayesinde araç satın alma maliyetini yüzde 4 ile yüzde 6 oranında düşürdüğünü ifade eden VavaCars Perakende Grup Başkanı Serdıl Gözelekli, en önemli önceliklerinin; herkesi güvenli, hızlı ve sorunsuz biçimde ikinci el araç alım satım hizmetiyle buluşturmak olduğunu ifade etti. 

“Müşterilerimiz, 3 yıl boyunca ücretsiz servis hizmetinden yararlanabilecek”

VavaCars olarak ikinci el müşterisinin hayatını kolaylaştırmaya odaklandıklarını belirten Serdıl Gözelekli, şu bilgileri verdi: “Başta stratejik iş birliği içerisinde olduğumuz Petrol Ofisi’nin geliştirmiş olduğu Credin olmak üzere hayata geçirdiğimiz iş birlikleri sayesinde müşterilerimizi düşük maliyetli kredi seçenekleriyle buluşturuyoruz. Servis hizmetlerimizin merkezinde yine premium kalite ve düşük maliyet hedefiyle ilerliyoruz. Bu imkanlar sayesinde ikinci el bir araca sahip olma maliyeti piyasa koşullarından yüzde 4 ile yüzde 6 daha düşük hale geliyor.”

İlk satın alma maliyetinin yanı sıra farklı kampanyalarla tüketicinin bütçesini korumaya devam ettiklerini belirten Gözelekli, şöyle devam etti: “Örneğin Ekim ayı kampanyalarımız ile ekim ayı boyunca VavaCars’tan araç alan müşterilerimiz, hem 3 yıl boyunca ücretsiz servis hizmeti hakkı kazandılar hem de büyük indirimlerden yararlandılar. Akaryakıt indirimleri konusunda ise Petrol Ofisi ile hayata geçirdiğimiz iş birlikleri öne çıkıyor. Otomobilin kendi maliyeti konusunda da pazardaki alışılmış fiyatların ötesinde, agresif bir fiyat imkanı veriyoruz. VavaCars olarak müşterilerimize her zaman inovatif ve hayatı kolaylaştırıcı çözümler sunmaya devam edeceğiz.” 

İkinci el araçlar “sıfır” kalitesinde yenileniyor

Petrol Ofisi iş birliği ve güvencesiyle Türkiye’deki büyümesini sürdüren VavaCars’ın ikinci el araç pazarına getirdiği en önemli yeniliklerin başında, araçların sıfır araç kalitesinde yenilendiği kapsamlı ekspertiz hizmeti geliyor. Böylece, ikinci el araç alıcıları için ciddi bir zaman kaybı ve maliyet olan ekspertiz hizmeti, VavaCars müşterileri için sorun olmaktan çıkıyor. 

İlki Pendik’te hizmete giren araç yenileme ve ekspertiz (IRC) merkezi ile ikinci el araç müşterisi yüksek kaliteyi, uygun maliyetle sunan yeni bir iş modeliyle tanışmış oluyor. Ekspertiz ve yenileme merkezlerinde (IRC), araçların ekspertiz, boyasız göçük giderme, mekanik bakım gibi bakımları, VavaCars’ın uzman ekibi tarafından tam donanımlı bir servise tabi tutularak müşterilerin kullanımına sunuluyor. IRC’ler; ikinci el araçların ekspertiz hizmetleriyle birlikte yıkama, kalite kontrol, mekanik servis, boyasız onarım servisi, kuaför servisi, fotoğraf stüdyosu gibi istasyonları tek çatı altında birleştiren bir iş modeli olarak öne çıkıyor. RFID ile araç ve süreç takibi, girdap akımı frenleme teknolojisi kullanılan bu istasyonlar; test ve yol simülasyon cihazları yapay zeka tabanlı simülasyon teknikleri ve tam otomatik fotoğraf teknolojileriyle donatılmış durumda.

Araçlar müşterinin kapısına kadar getiriliyor

VavaCars müşterilerinin faydalandığı diğer bir avantaj ise lojistik hizmetler. Müşteriler VavaCars’ın tamamen dijital olarak ilerleyen alım-satım sürecinde araçlarını teslim almak için ekstra bir ödeme yapmak zorunda kalmıyor. Satın alınan aracın müşteriye teslimat sürecini üstlenen VavaCars, araçları müşterinin adresine kadar teslim ediyor. “3 ay 5 bin km” güvencesi ile de ilk 3 ay 5 bin km boyunca yaşanabilecek olası sorunlar, müşteriye masraf olarak yansıtılmadan çözümleniyor.