Scania teslimatlara devam ediyor

Scania Samsun Yetkili Satıcı ve Servisi Erçal, Yurtpet Akaryakıt LPG Dağıtım’a 4 adet R 400 LA 4X2 HNA, Fidan Nakliyat’a 5 adet G 400 LA 4x2 HNA, Doğan İnşaat Asfalt’a 10 adet G 400 CA 4X2 HSA ve Akay Kardeşler Nakliyat’a 3 Adet G 400 LA 4X2 HNA teslimatını gerçekleştirdi.

Scania teslimatlara devam ediyor
banner95

Özellikle LPG dağıtımında uzman bir kuruluş olan Yurtpet, 2000 yılında İstanbul’da kuruldu. Likit petrol gazını ithal etmek, depolamak, dolum tesisleri kurmak ve yurtiçinde alım satımını yapmak için dağıtım ağı kuran Yurtpet, taşımacılık için tercihini Scania’dan yana kullandı. Yurtpet Yönetim Kurulu Başkanı Abdullah Gümüş, 33 araçlık filolarının Scania’dan oluştuğunu söyleyerek, “4 adet Scania’yı daha filomuza kattık. Özellikle yakıt tasarrufu konusu, araçlarla sürekli uzun yol yapıldığı için ön planda. Ancak bunun yanında konfor da bir diğer önemli kriter. Scania’yı tüm bu özellikleri bir arada sunduğu için tercih ediyoruz” dedi.

Firmalarını 5 adet Scania G 400 LA 4x2 HNA ile güçlendiren Bolu merkezli Fidan Nakliyat Yönetim Kurulu Başkanı Hakkı Fidan da, bünyelerindeki 18 adetlik Scania ile tercihlerinin ilk sırasını oluşturduğunu kaydederek “Filomuzda 2005 yılından bugüne Scania marka araçları kullanıyoruz. Yakıt tasarrufu, teknolojisi, beklentileri karşılaması ve üstün konforu ile Scania bizim için önemli bir marka” şeklinde konuştu.

10 adetlik Scania G 400 CA 4X2 HAS Damperli Çekici’yi filolarına dahil eden Doğan İnşaat Asfalt Genel Müdür Yardımcısı Mehmet Doğan, retarder sisteminin Scania tercihinde öne çıktığını ve benzerlerine göre çok daha verimli olan Scania’nın, kısa mesafelerde de büyük avantajlar sağladığını söyledi. İstanbul’da bulunan Doğan İnşaat Asfalt Genel Müdür Yardımcısı Doğan, Scania’yı normal yollarda kullanmadıklarını kaydederek “Arazi yolları, inşaat sahaları gibi yerlerde kullandığımız Scania araçlarımız güvenlikten ödün vermeyen bir yapıya sahip. Yakıt tasarrufu ile birlikte çekicilerimizin tam otomatik olması, kısa mesafede dur kalk yapıldığı için iyi bir performans sergiliyor. Bu bizim için çok önemli bir konu ve Scania araçlar bu konuda da tercih sebebimiz oluyor” diye konuştu.

Bolu merkezli Akay Kardeşler Nakliyat’ta filolarında bulunan 10 adet Scania sayısını 3 Adet G 400 LA 4X2 HNA daha alarak 13’e çıkarttı. Genel Müdür Aydın Akay, hazır beton işi yaptıklarını söyleyerek “Çekicilerimizle ürümüzü 500-600 km’lik mesafelere yolluyoruz. Yakıt ve konfor burada çok önemli oluyor. Retarder’ın benzerlerine göre güçlü olması bir başka avantaj. Hararet, ve ısınma yapmıyor. Adeta bir binek araç konforunda olan araçlarımız şoförlerimizi de yormuyor” dedi.

Scania, üstün kalitesi ve sağladığı yakıt tasarrufu ile işletme maliyetlerini düşürürken, müşterilerinin kazanımlarının sürekliliği ile üstün rekabet gücü sağlamaktadır.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner91

banner71