Koluman'dan dev teslimat

Reysaş Taşımacılık ve Lojistik Ticaret A.Ş. taşımacılık operasyonları için Mercedes Benz Axor 1840 LS ADR, Axor 1840 LS CH1, Actros 1841 LSNRL modellerinden oluşan 100 adet çekiciyi ve 50 adet Koluman Mega Perdeli Semi-Treyleri bünyesine kattı. Toplamda 150 adetlik teslimatın önemli bir bölümü Hama Oto Kiralama tarafından gerçekleştirildi.

Koluman'dan dev teslimat
banner95

Koluman Otomotiv ve Hama Oto Kiralama ile Reysaş Lojistik arasında gerçekleştirilen teslimat töreni 5 Mayıs Pazartesi günü Koluman Otomotiv Samandıra Tesislerinde düzenlendi. Törene Reysaş Lojistik Yönetim Kurulu Bkanı Durmuş Döven, Koluman Otomotiv Yönetim Kurulu Üyesi Kaan Saltık,  Koluman Motorlu Araçlar İstanbul Bölge Genel Müdürü Ali Saltık, Hama Oto Kiralama Genel Müdürü Kenan Çetin ve Koluman Motorlu Araçlar Çekici Satış Müdürü Aytekin Yeşil katıldı.

Demek ki iyi bir iş, karlı bir iş yapmışız

Reysaş’ın Türkiye’de kanaat önderi bir firma olduğunu dile getiren Durmuş Döven, filo kiralamada da öncülük yaptıklarını ve diğer firmaları da cesaretlendirdiklerini söyledi. İlk olarak 2011 yılında kiralama yaptıklarını ve şimdi de yeni araçlarla bu anlaşmayı yenilediklerini belirten Döven, “Demek ki iyi bir iş, karlı bir iş yapmışız ki bugün yeniden kiralamaya devam ediyoruz.” dedi. Döven, sözlerine şöyle devam etti: “Araçların işletmesine Hama baksın biz kendi işimize odaklanalım. Herkes kendi işini yapsın. Araçlara ayıracağımız finansmanı diğer lojistik operasyonlarda kullanabiliyoruz. Daha da önemlisi araçların operasyonel giderleri, bakım vs ile uğraşmayarak, enerjimizi doğru yere kanalize edebiliyoruz.”

Durmuş Döven, Reysaş Lojistik’in önümüzde ki 2 yıl içerisinde ki hedefinin  mevcut filonun  komple satılıp, tüm filonun Hama Oto Kiralama ile beraber kiralık araçlara döndürülmesi ve tüm operasyonun kiralanmış araçlar ile sürdürülmesi olduğunu belirtti. 

Hama 700’ün üzerinde araç parkına ulaştı

Kaan Saltık da Reysaş ile 25 yıllık bir işbirliklerinin olduğunu, bugün bu teslimatla bu işbirliğinde önemli bir kilometre taşını oluşturduklarını belirtti. 100 çekici ve 50 adet treyler ile yılın ilk büyük teslimatına da imza attıklarını belirten Saltık, Koluman sayesinde taşımacıların tek adreste birçok hizmeti birarada bulabildiklerini vurguladı. Türkiye’de lojistiğin profesyonelleşmesiyle kiralama sektörünün de geliştiğine dikkat çeken Saltık, Hama Oto Kiralama olarak 700’ün üzerinde araçla sektörde faaliyet gösterdiklerini söyledi. Saltık, sözlerine şöyle devam etti: “Avrupa’da kiralama lojistik firmaları arasında çok yaygın. Trafiğe kaydı yapılan her 3 araçtan birinin kiralık olduğunu söyleyebiliriz. Yabancı lojistik firmaları bu sayede sermayelerini çok iyi kullanabiliyor. Türk lojistik firmaları da aynı yolu izlemeye başladı. Durmuş Döven beyin şahsında tüm Reysaş camiasına bizi tercih etmiş olmalarından dolayı teşekkür ediyor ve başarılarının devamını diliyorum. ”

Ar-Ge’si ile büyüyor

Reysaş Lojistiğin çekici tercihinin Mercedes Benz ve treyler tercihinin Koluman markası olmasından dolayı Durmuş bey ve ekibine teşekkür eden ve Koluman olarak 2010 yılından beri kendi markaları ile treyler üretimi yaptıklarına değinen Ali Saltık, “Yeni organizasyonumuz da tüm Araştırma ve Geliştirme kendi labratuvarlarımızda ve kendi mühendislerimiz marifetiyle yapılmaktadır. Tenteli, damper, sal, kılçık ve tanker üretimlerimiz ile kalitemizi ve Pazar payımızı düzenli olarak artırıyoruz.” dedi. Ali Saltık, Türkiye’nin ağır vasıta parkının yaşlı ve değişmesi gerektiğine işaret ederek “Bunun bugünden yarına olması çok zor. Ancak taşımalarımızı uluslararası standartlarda, güvenli ve çevreci bir anlayışla yapmak istiyorsak daha genç filolara sahip olmamız gerekiyor. Koluman Treyler ürün gamımızı tüm sektörlere hizmet verecek şekilde genişleterek, müşterilerimize en kaliteli ürünleri sunmaya devam edeceğiz.” şeklinde konuştu.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner91

banner71