DAF Sürücüler Yarışması finalleri başlıyor

2019 Uluslararası DAF Sürücü Yarışması Finali bu hafta sonu Lüksemburg’da yapılacak. Yarışlar 28-29 tarihlerinde Goodyear’ın Colmar-Berg’deki (Lüksemburg) test sahalarında gerçekleşecek.

DAF Sürücüler Yarışması finalleri başlıyor
banner95

DAF Türkiye finalinde birinci olan Güvenok Lojistik sürücüsü Turhan Öz, Lüksemburg’da yapılacak finallerde ülkemizi temsil edecek. 2019 Uluslararası DAF Sürücü Yarışması’na katılabilmek için adayın, her damla yakıttan maksimum performansı almayı, yükü güvenli olarak taşımayı trafiğin yoğun zamanlarında bile zamanında teslimi etmeyi ve araçlarını en iyi durumda tutmayı bilmesi gerekiyor. Sürücünün yol bilgisi ve ticari araçların kullanımı konusundaki bilgisi de değerlendirilen online kayıt sürecinin ardından seçilen sürücüler bulundukları ülkelerdeki ulusal final karşılaşmasına katılmak için davet ediliyorlar. Türkiye’de Ağustos ayında gerçekleşen 2019 DAF Ulusal Sürücü Yarışması’nda Turhan Öz birinci olarak Lüksemburg’ta yarışmaya hak kazandı. Yarışın Türkiye ayağı ile ilgili daha fazla bilgiye buradanulaşabilirsiniz.

2019 Uluslararası DAF Sürücü Yarışması Finali ise Eylül ayının sonunda yapılacak. Kendi ülkelerindeki ulusal DAF Sürücü Yarışmalarını kazanan 18 sürücü, sürücülük yeteneklerini, yol güvenliği konusundaki farkındalıklarını ve ulaşım sektörü konusundaki bilgi birikimlerini gösterme fırsatı bulacaklar. Finalistleri, kendilerini yenilikçi ve zorlu koşullarda test etmek amacıyla tasarlanan iki günlük final karşılaşmasında, ödüllü DAF kamyonlarını kullanırken göreceğiz. Tüm bu mücadeleler ise Goodyear’ın gelişmiş yakıt verimliliği ve kilometre performansı sunan yeni nesil FUELMAX GEN-2 ve KMAX GEN-2 lastikleriyle gerçekleşecek.

Sürüş konusunda uzman olan kişilerden oluşan jüri, her finalisti araç ve lastik konularındaki teknik bilgileri, eko-sürüş, yol güvenliği becerileri, manevra kabiliyetleri ve yarışmacıları diğerlerinden ayıran önemli alanları baz alarak değerlendirecek. Bu değerlendirmeleri başarıyla geçen sürücü, 2019 Uluslararası DAF Sürücü Yarışması’nın kazananı olacak.

Goodyear Avrupa Ticari Lastikler Pazarlama Direktörü Maciej Szymanski şunları belirtiyor; “Goodyear ve DAF’ın uzun süredir devam eden ortaklığı üstün kalitede hizmet sunmaya, taşımacılık alanında verimli bir hizmet ve üstün mobilite çözümleri sunmaya odaklanmakta. Kamyon sürücülerinin zorlayıcı mesleklerini destekleyen 2019 Uluslararası DAF Sürücü Yarışması’na katılmak bizim için özellikle önem arz ediyor. Goodyear’da bizim amacımız sürücülerin hayatlarını ve gündelik çalışmalarını mümkün olduğunca kolaylaştırmak. Bu amaçla filolarla işbirliği yaparak lastiklerin en iyi durumda olmasını sağlamak ve Pan-Avrupa hizmet ağını desteklemek için Goodyear Total Mobility uygulaması ile yüksek kalitede lastik tedarik ediyor, akıllı lastik izleme sistemlerini kullanıyor ve yönetim çözümleri sunuyoruz. Ayrıca TruckForce uygulaması ile kamyonların ve sürücülerin faaliyetlerine devam edebilmelerini sağlıyoruz. Bu sayede çalışma zamanının en üst seviyeye çıkmasına ve sürücülerin güvenli ve rahat bir sürüş deneyimi yaşayarak işlerini en iyi şekilde yapmalarına katkı sağlamış oluyoruz.”

Güncelleme Tarihi: 01 Ekim 2019, 08:53
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner71