Günümüzde ağırlıklı olarak donuk yük, soğuk gıda ürünleri ve yaş sebze meyve taşımacılığı yapan KRC Global Uluslararası Nakliyat, 22 adet frigorifik treyler ve 10 adet frigofirik kamyon ile hem birçok Amerika ve Avrupa menşeili firmanın yurtiçi dağıtımını da yaparken, hem de bir yandan ihracat taşıması operasyonlarına da devam ediyor. Kıtalararası müşterilerinin, 12 farklı ülkedeki planlı taşımacılık operasyonlarını da sırtladığını belirten firma sahibi Bülent Kıraç, treyler yatırımlarına devam etmeyi planladıklarını ve filolarını kısa zaman içinde 50 adedin üzerine çıkaracaklarını belirtti.

Schmitz Cargobull Sakarya fabrikasında gerçekleşen törende, Schmitz Cargobull Marmara Bölge Müdürü Oral Topçuoğlu plaketi Bülent Kıraç’a takdim etti. Teslimat töreninde yaptığı açıklamada Bülent Kıraç: ‘’Şu anda Schmitz’in burada bulunması, fabrikasının Adapazarı’nda olması çok değerli bir fırsat. Bundan 15-20 yıl öncesine kadar Schmitz ürünlerine herkes ulaşamazdı. Gerekli finansman gücümüz olsa bile bu ürünleri kolay kolay tedarik edemezdik. Alabilen firma sayısı çok azdı. Şimdi ise Adapazarı fabrikasındaki üretimi ile bizlerin işlerini kolaylaştırıyor. Özellikle satış ve operasyonunda çalışan arkadaşların güler yüzlülüğü, yardımseverliği bizi daha çok mutlu ediyor. Bu bana biz Türk milletinin dahil olduğu her işe kattığı başarıyı tekrar hatırlattı.’’ dedi. Schmitz Cargobull Marmara Bölge Müdürü Oral Topçuoğlu: ‘’Sayın Bülent Kıraç’ın takdir ve teşekkürlerini almak bizi çok mutlu etti. Lojistik sektöründe 40 yılı aşan tecrübesiyle adeta sektörün gerçek bir mihenktaşı olan KRC Global ile iş ortaklığımızı uzun yıllar devam ettirmenin temennisi içerisindeyiz.’’ dedi.

40 yılı aşkın tecrübe

WiLAT Türkiye, kadın sürücüler yetiştirecek WiLAT Türkiye, kadın sürücüler yetiştirecek

Taşımacılık operasyonlarına şirket sahibi Bülent Kıraç’ın 1980’li yılların başına dayanan lojistik tecrübesiyle başlayan KRC Global, ilk yıllarda tenteli treyler ile, 1987 yılı itibariyle de frigorifik treyler ve kamyonlar ile ülkemizin Orta Doğu’ya yönelik gerçekleşen ihracatlarının lojistik operasyonunu gerçekleştirdi. Şirket 2003 yılı itibariyle transport rotalarına balkanlar ve diğer Avrupa ülkelerini de ekleyerek operasyonel kapasitesini büyüttü.

Editör: Hasan Karakurt