20 yılı aşın bir süredir kargo sektöründe görev alan Burhanettin Ergat, Postans’ın çıkışını şöyle anlatıyor: “1980’lerin ortalarından itibaren o dönemin ihtiyaçlarına göre şekillendirilen Kargo sektörü,2000’lerin başına kadar yasal alt yapı olmadan gelişti. Kuralsızlık içinde büyüyen bu sektör, global deneyimlerden de uzun süre yararlanmadı. Böyle olunca İş yapış ve operasyon yöntemleri noktasında birbirine benzeyen ve değişmeyen birkaç büyük oyuncu, Türkiye’ye özgü bir kargo sektörü oluşturdu. Dolayısı ile ilk düğme yanlış iliklendiği için pazarda ihtiçlara uygun kendini güncellemekte zorluklar yaşadı. Kargo firmalarımız ölçek olarak çok büyük A plus segmentinde hizmet veren üreten bir kargo şirketimiz yok. Hizmet kusurları arttı. Özellikle e-ticaretteki gelişmelerle çok büyük fırsatlar olmasına rağmen bu fırsatı doğru değerlendirememe durumunu görüyoruz. Pazarı okumama, pazarın ihtiyaçlarını görememe sorunları ortaya çıktı. Pazarda kargo hizmeti talepleri çok farklılaşmasına rağmen, kargo şirketlerimiz değişen ihtiyaçlara uygun ihtisaslaşmayı sağlamak yerine on yıl önceki standart operasyon biçimleri ile bu ihtiyaçları karşılamaya devam ediyor. Diğer yandan pazar her yıl büyürken sektördeki oyuncu sayısının aynı kalması hatta azalması çok iyi işler yapmak için büyük bir fırsat yaratırken bunun yeterince değerlendirilmediğini düşünüyoruz.Örneğin 2012 yılında Ulaştırma Bakanlığı onaylı M belgeli oyunncu sayısı 43 iken,2016 yılında bu sayının 41 olduğunu görüyoruz.İşte tam bu noktada Postrans,sektörde hala var olan fırsatları, sıradan değil,üst segment bir kargo şirketine dönüştürme hedefi ile yola çıktı.Her şeyi taşımayan,ama taşıdığını iyi taşıyan,müşterisini pişman ettirmeyen, ayrıcalıklarına inanılan  bir  vizyonla yola çıktı.Bu nedenle Postrans aslında bir proje…”
Burhanettin Ergat, girişimcisini bekleyen kuluçka bir şirket olduklarını belirterek şu anda 100-150 şube ile şirketin ilerleyebileceğini belirtiyor.“ Piyasadaki nitelikli işleri toplamaya çalışıyoruz. Birçok kargo kendi sistemini kurmuş, müşterisine sistemini dayatıyor. Müşteri fazla para verse bile operasyonunu değiştirmiyor. Örneğin e-ticaret lojistiğinde gün içinde teslimat yapmıyorlar. 
Müşteriye özel kargocu olduklarını belirten Ergat, ana ilerleme rotalarının Türkiye’de kargo alanında nitelikli işler yapmak olduğunu niteliyor. Kendi kurallarını müşteriye dayatmadıklarını ifade eden Ergat, şöyle diyor: “Müşteriyi anlamaya çalışıyoruz. Bugüne kadar hiç şikayet almadık. Belki büyüme ve yayılma noktasında istediğimiz hızda ilerleyemiyoruz.Fakat kazadığımız müşterileri neredeyse hiç kaybetmiyoruz.Örneğin son bir yıldan beri hiç müşteri kaybetmedik..”


Postrans Cargo’da 
neler var?

Postrans Cargo ilk etapta il içi kargo hizmeti ile başlayarak adım adım ve güç kazandıkça büyümeyi hedefleyen, Ulaştırma Denizcilik ve Haberleşme Bakanlığı onaylı M1 belgeli, her taşıma ihtiyacına uygun operasyonlar ve farklı fiyat tarifeleri olan, müşterilerine kendi kurallarını dayatmadan, müşteri ihtiyaçlarına göre esneyerek hizmet üretmeyi hedefleyen bir kargo şirketi. 
Postrans Cargo, çok iyi olmanın, çok büyük olmaktan geçmediğini, bunun yerine etkin, esnek ve ihtiyaca göre  organize olunması gerektiği gerçeğine inanıyor. Pazarı doğru okuyarak kargo sektöründe yaşanılan tipik hizmet kusurlarından olan İletişim kusurları, teslimat sorunları, sorun çözmede yaşanan gecikmeler, değişen müşteri ihtiyaçlarına göre yapılanamama vb. hususları fırsat alanlarına dönüştürmeyi hedefliyor. Özellikle e-ticaret sektöründe artık mevcut kargo işleyiş rutini, ihtiyacı karşılamadığından aynı gün teslimat, randevulu teslimat, ürün odaklı operasyon vb. ekstrem uygulamalarla fark yaratmak istiyor.
Yine kendi ekipleri ile operasyon gerçekleştirdiği lokasyonlarda Lojistik şirketlerinin ilgili lokasyonlarda ihtiyaç duydukları mikro dağıtım ve teslimat operasyonlarını üstleniyor. Postrans Cargo’nun önemli hedeflerinden biri de her müşteri grubu veya sektöre aynı fiyat şablonlarını uygulamak yerine “her sektöre uygun operasyon ve fiyat tarifesi” ilkesini benimsiyor. Postrans Cargo, “POSTACIL”olarak adlandırdığı hizmeti ile teslimat noktalarında gerektiğinde kurye kiralayarak Kırsal alan santralleri, baz istasyonları, baraj ve diğer enerji santralleri inşaatları, şehir merkezlerine uzak istasyonlar, vb. ulaşımı sorunlu, her kargo şirketlerinin hizmet vermediği noktalara acil evrak, ihale dosyası, acil montaj malzemesi vb. gönderileri organize ediyor. Ayırt edici önemli farklarından birinin de “Kolay Ulaşılabilir” özelliğidir. Tüm müşterileri bürokratik süreçlere ve çağrı merkezi uygulamalarına takılmadan doğrudan tüm yetkililerine ulaşılabiliyor.