Türkiye, dünya deniz taşımacılığından 11 milyar dolar pay alıyor Türkiye, dünya deniz taşımacılığından 11 milyar dolar pay alıyor

İzmir Torbalı’da düzenlenen teslimat törenine PMI Ticari Planlama ve Geliştirme Müdürü Özgür Bek, PMI Tedarik Zinciri Yöneticisi Ege Toksoy, SCB Satış Sonrası Hizmetler Direktörü Mehmet Dinçer, SCB Kilit Müşteriler Müdürü Kaan Kayral, SCB Marmara Merkez Satış Müdürü Serdar Akçabelen katıldı. Törende kısa bir açıklama yapan Özgür Bek: ‘’Schmitz Cargobull’un treyler üretim sektöründeki 1 asırlık tecrübesi, ürünlerine olan yaygın güven ve teslim aldığımız kapalı kutu treylerlerin öne çıkan birtakım özellikleri seçimimizde etkili oldu. Öncelikle teslim aldığımız Schmitz Cargobull ürünlerinin giderek artan ‘’taşımacılıkta güvenlik sorunu’’ ile ilgili bir çözüm olarak bugün tüm Dünya’da kabul gören en güncel global standart olan TAPA sertifikasına sahip olması, araçların tütün mamülleri taşımacılığına göre ergonomik bir iç dizayna sahip olması, Schmitz Cargobull’un dingil, izolasyon ve şasi teknolojilerinde geldiği nokta satın alma kararımızda etkili oldu. Böylelikle Torbalı ile ülkemizin farklı bölgelerindeki paydaşlarımız arasında durmadan devam eden lojistik operasyonlarımızı kendi filomuz ile gerçekleştirmenin verdiği güven ile operasyonel sürdürülebilirliğimizi güçlendirmeyi amaçlıyoruz.’’ dedi. Törende plaketi Schmitz Cargobull adına takdim eden Kaan Kayral: ‘’Avrupa’da pek yeni sayılmasa da, Türkiye lojistik sektörü için yeni bir ürün olan S.BO kapalı kutu treyleri, yaptığı yatırımlar ile çevreci ve sürdürülebilir lojistik operasyonlarını faaliyetlerinin bir parçası haline getiren Philip Morris Türkiye’ye teslim etmenin verdiği özel mutluluğu yaşıyoruz. Schmitz Cargobull olarak kendimizi Philip Morris Türkiye’nin bir tedarikçisi olarak değil, lojistik operasyonlarının çözüm ortağı olarak görüyoruz.’’ dedi.

Philip Morris Türkiye, 30 yılı aşkın süredir ülkemize yaklaşık 1,5 milyar dolar yatırım yaptı. Türkiye’de üretilen ürünleri 20’nin üzerinde ülkeye ihraç eden firma, aynı zamanda Türkiye’nin 81 iline ulaşan, ülkenin en büyük dağıtım operasyonlarından birini yönetiyor.

Editör: Hasan Karakurt