PETRONAS Madeni Yağ uzmanları 30 yılı aşkın süredir sıvı teknolojilerini, her türden araç motorunun hassas koruma ve performans ihtiyaçlarını karşılamak üzere özel olarak tasarlamak ve teknik açıdan gelişmiş motor yağlarını mükemmelleştirmek için çalışıyor. Selenia'nın gelişmiş formülasyonu araçlarına tutkuyla bağlı olan, eksiksiz motor koruması ve maksimum araç performansı arayan araç sahipleri için tasarlandı. Araç sahipleri, yağ geliştirme konusunda kendileri kadar hevesli bir markanın öneminin farkında.

İlk olarak 90'lı yılarda, şirket halen İtalyan otomotiv devine aitken 'FIAT Lubrificanti' olarak piyasaya sürülen ürün, FIAT tarafından tamamen sentetik formüllerle piyasaya sürülen ilk üstün nitelikli motor yağı ürün portföyü olarak biliniyordu. Selenia ve PETRONAS'ın birleşmesiyle PETRONAS Madeni Yağlar kuruldu ve 2009 yılında 'Selenia' markası yeniden konumlandırıldı.

Bugün Selenia, motorun hareketli her parçasıyla mükemmel bir uyum içinde çalışmak ve bunların benzersiz ihtiyaçlarını karşılamak için oluşturulan gelişmiş formülasyonlara sahip küresel marka önerisini ve yeni ürün portföyünü piyasaya sürdü.

Selenia'nın motor yağları yelpazesi, üstün performans ve üstün koruma sunmak için kritik motor parçalarına özen gösteriyor. Ayrıca daha iyi yakıt verimliliği, üstün termal kontrol ve sürtünmede azalma sağlıyor. Selenia ile müşteriler güvenle sürüşlerine devam edebilir, tutkularının peşinden gidebilir ve daha da fazla anı biriktirebilirler.

EMEA Pazarlama Direktörü Jose Eliseo Abascal Di Giulio, şunları söylüyor: "Birçok sürücü için araçları bir otomobilden daha fazlasını simgeliyor. Bu onların tutkusu, araçlarını kalpten seviyor. Bu tutkuyu korumak için Selenia motor yağlarını geliştirdik. Motorun hareketli her parçasına özen göstererek, sürücülerin hem maksimum motor korumasından hem de optimum performanstan yararlanmasını sağlayacak, böylece yollarda özgürce sürüşün keyfini ve güvenini yaşayabilecekler."

Selenia ürün yelpazesi, yüksek performanslı motorlar için tasarlanmış Selenia Racing, Selenia Perform ve Selenia Perform CP Plus'tan oluşuyor.

Prometeon Türkiye Altın İhracatçılar Listesi'nde yer aldı. Prometeon Türkiye Altın İhracatçılar Listesi'nde yer aldı.

Selenia Racing 10W-60, dünyanın en etkileyici uluslararası yarış pistlerinde geliştirildi ve özellikle yüksek güç ve yüksek performans özelliklerine sahip binek otomobiller için tasarlandı. Buna yakıt enjeksiyonu, çoklu valfler, turbo veya süper şarj cihazları ile donatılmış otomobiller de dahil ki bunların hepsi zorlu koşullar altında çalışmak için tasarlanan araçlar. Selenia Racing aynı zamanda pist veya yol rallisi için de mükemmel bir çözüm ve hıza ihtiyaç duyan sürücüler için ideal.

Selenia Perform 5W-30 serisi binek araçlar düşünülerek geliştirilmiş olsa da turbo şarjlı, benzinli ve dizel motorlar için de uygun oluşuyla öne çıkıyor. Özel üretim tekniği, yüksek egzoz verimliliğini korumak için düşük küllü yağlayıcı teknolojisi ile motorun kritik parçaları için maksimum koruma sağlamak üzere tasarlandı.

Selenia serisinin zirvesinde yer alan ürün de Selenia Perform CP Plus 0W-20 adını taşıyor. Hem benzinli hem de dizel motorlar için aşınmaya karşı yüksek ve olağanüstü koruma sağlayan bu ürün, aynı zamanda olağanüstü yakıt ekonomisi sunuyor. Bu motor yağı, egzoz gazını son işlemlerle uyumlu hale getirmek ve aracın ömrü boyunca verimliliğin korunmasını sağlamak için Low SAPS teknolojisini kullanıyor.

Editör: Mutlu Doğan