Teminatlı gümrük transit beyanlarını ve AB Giriş Özet beyanları hizmeti veren Oregon, iş ortaklarını Kalyon Otel'de ağırladı. Etkinlikte konuşan Oregon Yönetici Ortağı Selçuk Yılmaz, son 5 yılda yüz kat büyüdüklerini ve transit beyannemede aylık 60 bin adetlere ulaştıklarını söyledi.

"En efektif en verimli çözümü sunuyoruz" diyen Yılmaz, "Aldığımız riskleri, karşımıza çıkan cezaları söylemek istemiyorum. Mağdur oluyoruz ancak uluslararası nakliyecilerih önünü açmaya devam ediyoruz" dedi.

Corendon Airlines, Petrol Ofisi’nin SAF yakıtını kullanacak Corendon Airlines, Petrol Ofisi’nin SAF yakıtını kullanacak

Deprem felaketi sonrası yapılan çalışmalar hakkında da konuşan Yılmaz, "Depremden 40 iş ortağımız etkilendi. Hepsine 40 konteyner verdik. Bu ihtiyacın ne kadar ciddi olduğunu ve sahip çıkılması gerektiğini gördük" ifadelerini kullandı. 

2024 için 50 bin adetlik transit beyanname hedefi koyduklarını, şu anda 60 bin adetlere ulaştıklarını söyleyen Yılmaz, daha önce açıkladıkları ortak araç alımı ile igili projelerini hayata geçireceklerini belirtti. Yılmaz, lojistik depolar konusundaki etkinliklerini artırıcaklarını, hem mazotta hem de feribottaki büyemelerini sürdüreceklerinin bilgisini verdi.