Tütün ile mücadele kapsamında Dünya Sağlık Örgütü tarafından 1987 yılında Dünya Sigarayı Bırakma Günü olarak belirlenen 9 Şubat’ta başlatılacak proje ile ilgili konuşan Mars Logistics İnsan Kaynakları Direktörü Nihal Kansu, “Bilindiği üzere sigara yalnızca içene değil çevresindekilere de zarar veriyor. Uygulamaya alacağımız Rahat Nefes Projesi ile sigara içmeyen veya bırakan arkadaşlarımıza yılda 3 gün ekstra izin vereceğiz” dedi. 

“Çalışma arkadaşlarımızın sağlığı bizim için her şeyden önemli. Ne yazık ki sağlığımızı düşünmeye sağlığımız ile ilgili bir problem olduğunda başlıyoruz.” diyen Kansu, tütün kullanımının küresel olarak önlenebilir sağlık problemlerinin en büyük nedeni olduğunun altını çizerek uygulamaya alacakları projenin amacını, “Rahat Nefes Projemiz kapsamında ek 3 gün izin uygulamamız ile hem sigara içmeyenleri desteklemeyi hem de sigara içen çalışma arkadaşlarımızı bırakmaları yönünde teşvik etmeyi amaçlıyoruz” sözleriyle açıkladı.

“Sigarayı bırakın, rahat bir nefes alın” sloganıyla yola çıkılan uygulamadan Mars’ın bütün çalışanlarının yararlanabileceğini söyleyen Kansu, “Projemiz sigara, elektronik sigara, tütün ve tütün mamullerinin hiçbirinin kullanılmaması kuralı ile önümüzdeki günlerde hayata geçecek.” cümleleriyle sözlerini noktaladı.