banner201

Polis, takograf ihlallerinde sürücü ehliyetine el koyacak

banner233

Sürücülerin çalışma ve dinlenme sürelerini belirleyen takograf uygulamasındaa sürekli yeni yaptırımlar geliyor. Bunlardan en ağırı da sürücü ehliyetine al konulması.

Polis, takograf ihlallerinde sürücü ehliyetine el koyacak
banner231

Polonya Cumhurbaşkanı, karayolu taşımacılığı düzenlemelerini ihlal etmekten suçlu bulunan kişileri daha ağır cezalara çarptıracak yeni önlemleri resmen imzaladı. Bir takograf manipülasyonu durumunda, memurlar sürücünün ehliyetini alabilecekler.

banner95

Değişiklikler, karayolu güvenliği ve karayolu taşımacılığı kanunu ihlallerinin daha ağır şekilde cezalandırılacağı anlamına geliyor. Örneğin, ihlal nedeniyle verilebilecek ceza puanı sınırı 10'dan 15'e çıkarıldı. Ayrıca puanlar ancak iki yıl sonra sıfırlanacak.

Bununla birlikte, en yüksek profilli değişiklik, bir sürücünün faaliyetlerini, kamyon hızını veya kat edilen mesafeyi bir kayıt formuna veya sürücü kartına yanlış kaydederken yakalanması durumunda, ehliyetinin geri alınabilmesi.

Güncelleme Tarihi: 20 Aralık 2021, 09:40

Mutlu Doğan

YORUM EKLE
YORUMLAR
Mustafa basari
Mustafa basari - 6 ay Önce

Gariban şoförün sırtından insinlerde, gece gündüz gideceksin diyen firmaların üzeri e gitsinler. Herkesin gücü şoföre yetiyor zaten.

Suat yaman
Suat yaman - 4 ay Önce

Ehliyetimizi alacağınıza
Arabayi trafikten men edin
Hic bir patron da git sür diyemez.
Tabiki yiyosa yapabilirsenizzz

SIRADAKİ HABER

banner174

banner178